صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / سازمان دامپزشکی برای واکسن‌هایی که توان تولید داریم، مجوز واردات می‌دهد

رئیس موسسه سرم‌سازی رازی انتقاد کرد

سازمان دامپزشکی برای واکسن‌هایی که توان تولید داریم، مجوز واردات می‌دهد

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی گفت: موسسه رازی توان تولید ۱۵ واکسن از ۴۵ واکسن مصرفی طیور به اندازه نیاز کشور را دارد و نیازی به واردات آنها نیست، ولی همچنان شاهد صدور مجوز از سوی سازمان دامپزشکی برای واردات آنها هستیم.

موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی

به گزارش کسب و کار نیوز، علی اسحاقی در مراسم بازدید معاون رئیس جمهور از موسسه سرم‌سازی رازی که امروز شنبه هفتم اردیبهشت انجام شد، گفت: امسال موسسه رازی دو فرآورده جدید دارد که یکی از آنها واکسن سه گانه آنفلوآنزا-نیوکاسل-گامبرو است و تا پایان سال به بازار عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: فرآورده جدید دیگر این موسسه واکسن نیوکاسل-آنفلوآنزا-برونشیت است که پیش بینی می‌شود سال آینده به بازار عرضه شود.

‌وی توضیح داد: این دو واکسن در حال حاضر به کشور وارد می‌شود.

اسحاقی خاطر نشان کرد: این واکسن‌های سه گانه تا سال قبل به صورت نیمه‌صنعتی در موسسه رازی تولید می‌شد، ولی امسال به دنبال اتمام فرآیند تولید صنعتی آنها هستیم.

رییس موسسه رازی با اشاره به سهم بازار از این واکسن‌ها افزود: سهم این واکسن‌ها بستگی به مجوز سازمان دامپزشکی دارد و متغیر است.

وی تصریح کرد: اگر واردات این دو واکسن قطع شود، موسسه رازی توان تامین این فرآورده به اندازه نیاز کشور را دارد.

اسحاقی گفت: از بین ۴۵ واکسن طیور مصرفی در کشور، ۱۵ واکسن در موسسه رازی تولید می‌شود که میزان مصرف آنها چیزی بیش از هفت میلیارد دز است.

وی گفت: از این هفت میلیارد دز، دو و نیم میلیارد آن توسط موسسه رازی تولید می‌شود.

رییس موسسه رازی تصریح کرد: موسسه رازی توان تولید این ۱۵ واکسن به اندازه نیاز کشور را دارد و نیازی به واردات آنها نیست ولی همچنان شاهد صدور مجوز از سوی سازمان دامپزشکی برای واردات آنها هستیم.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

payamnoor

شرایط بازگشت به تحصیل و بخشودگی بدهی دانشجویان دانشگاه پیام نور اعلام شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از دانشگاه پیام نور، دکتر زمانی با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *