صفحه اصلی / سرخط خبرها / تولید جهانی مس، ۲۰۱۹ را با رشد آرام شروع کرد
تولید جهانی مس، ۲۰۱۹ را با رشد آرام شروع کرد

براساس جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس

تولید جهانی مس، ۲۰۱۹ را با رشد آرام شروع کرد

معادن مس جهان، سال 2019 را با افزایش اندک تولید (18 صدم درصد) نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی آغاز کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، براساس جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، تولیدکنندگان معادن مس جهان در ماه ژانویه ۲۰۱۹، حدود یک میلیون و ۶۹۲ هزار تن ماده معدنی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی، یک میلیون و ۶۸۹ هزار تن بود.

از این میزان، ۹۰۵ هزار تن مربوط به قاره «آمریکا»، ۳۴۰ هزار و ۹۰۰ تن «آسیا»، ۲۰۰ هزار و ۳۰۰ تن «آفریقا»، ۱۵۰ هزار و ۹۰۰ تن «اروپا» و ۹۴ هزار و ۹۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

تولیدکنندگان جهانی مس طی ماه جاری میلادی، ۲ میلیون و ۵۴ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی، یک میلیون و ۹۹۵ هزار تن بود که نشان دهنده افزایش ۳ درصدی است.

در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان، ۲ میلیون و ۷۴ هزار تن شد که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی (۲ میلیون و ۸۱ هزار تن)، حاکی از کاهش ۳۴ صدم درصدی است.

بنا به این گزارش، معادن مس جهان طی سال ۲۰۱۸ میلادی با ۲٫۳ درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۱۷ (۲۰ میلیون و ۶۰ هزار تن)، ۲۰ میلیون و ۵۲۰ هزار تن ماده معدنی تولید کردند.

نوسان قیمت جهانی مس

بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس دچار نوسان است. به طوری که پس از کاهش حدود ۲۵ دلاری در ابتدای ماه آوریل ۲۰۱۹، روند صعودی گرفت و در روز ۲۴ آوریل (چهارشنبه گذشته) به حدود ۶۴۱۴ دلار در تن رسید اما امروز (۲۷ آوریل) با کاهش حدود ۲۰ دلاری، در محدوده ۶۳۹۳ دلار در تن قرار گرفته است.

همچنین مطالعه کنید:

ناکامی تحقق وعده های خودرویی و مشکلات در بدنه خودروسازی‌ها/۵۰ درصد نیاز بازار خودرو تامین نمی شود/شکاف عمیق در عرضه و تقاضای خودرو

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، با این تفاسیر ۵۰ درصد نیاز بازار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.