صفحه اصلی / سیاسی / دولت / اهمال دبیرخانه شورای نظارت بر صداوسیما در تهیه گزارش ستاره مربع‌ها

نمایندگی قوه مجریه در شورای نظارت بر صداوسیما مدعی شد

اهمال دبیرخانه شورای نظارت بر صداوسیما در تهیه گزارش ستاره مربع‌ها

نمایندگی قوه مجریه در شورای نظارت بر سازمان صداوسیما با انتشار تصاویر نامه‌هایی که قبلا از سوی یکی از اعضای دولت به این شورا نوشته و خواستار تهیه گزارشی درباره مسابقات تلویزیونی و حضور گسترده "ستاره مربع‌ها"، شده بود، تاکید کرد که آن‌چه امروز مورد اعتراض مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید قرار گرفته، نتیجه کوتاهی، کم‌کاری و عدم توجه به درخواست قوه مجریه است.

نمایندگی قوه مجریه در شورای نظارت بر سازمان صداوسیما

به گزارش کسب و کار نیوز، پایگاه اطلاع‌رسانی نمایندگی قوه مجریه در شورای نظارت بر سازمان صداوسیما در اطلاعیه‌ای که با عنوان «هشداری که شنیده نشد» منتشر کرده، آورده است:

«پیرو مباحث مطرح شده در خصوص مسابقات و جوایز تلویزیونی و حضور گسترده خدمات ارزش افزوده (Value Added Service) یا همان ستاره مربع‌ها در برنامه‌های مختلف صداوسیما به اطلاع می‌رساند حسام‌الدین آشنا نماینده رئیس‌جمهور در شورای نظارت بر صداوسیما در خصوص این موضوعات طی سه نامه با دبیرخانه شورای نظارت بر صداوسیما مکاتبه داشته و خواستار تهیه گزارش توسط «مدیریت نظارت اجرایی» شورا و طرح و بررسی این موضوع در جلسه اعضا شده است.

تاریخ اولین مکاتبه به ۹۷/۴/۲۰ بر می‌گردد که نسبت به تبلیغات گسترده کدهای دستوری و ترویج «فرهنگ شانس و بخت و اقبال» انتقاد شده بود اما متأسفانه پاسخی به این مکاتبه داده نشد.

در مکاتبه دوم به تاریخ ۹۷/۵/۲ به عدم شفافیت رابطه مالی سازمان با مشارکت کننده‌ها پرداخته شد و از دبیرخانه شورا خواسته شد تا از مسئولان سازمان صداوسیما جهت پاسخگویی به سوالات و ابهامات دعوت به عمل آورد. به این نامه نیز پاسخ داده نشد.

در نامه سوم به تاریخ ۹۸/۲/۷ ضمن اشاره به دو مکاتبه قبلی از دبیرخانه خواسته شد تا اسناد گردش مالی و مدیریت و مالکیت کلیه کدهای دستوری از سازمان دریافت شود تا در جلسه شورا مورد بررسی قرار گیرد.

هم‌چنین پیش از آغاز پخش مسابقات استعدادیابی در شبکه‌های مختلف سیما، در یک مکاتبه به ضرورت طراحی محتوایی و اثرات جانبی و ناخواسته این برنامه‌ها اشاره شده و خواستار بررسی طرح برنامه‌های مذکور در شورای نظارت شده است. این نامه نیز سرنوشت مشابهی داشت و بی‌پاسخ ماند.

تصریح می‌شود آن‌چه امروز مورد اعتراض مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید قرار گرفته است، بخشی از آن نتیجه کوتاهی، کم‌کاری و رویکرد محافظه‌کارانه شورای نظارت بر صداوسیما است.

تصویر مکاتبات نماینده قوه مجریه در شورای نظارت با دبیرخانه شورا و سازمان صداوسیما با هدف نظارت همگانی، حکمرانی مشارکتی و ارتقای شفافیت منتشر می‌شود.»

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

the government cabinet

لایحه تغییر واحد پول ایران از ریال به تومان و حذف چهار صفر تصویب شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *