صفحه اصلی / سیاسی / سیاست خارجی و هسته ای / ائتلاف فتح عراق: وزارت خارجه کاردار سفارت آمریکا در بغداد را احضار کند

در واکنش به ادعای سفارت آمریکا در بغداد علیه مقامات ایران

ائتلاف فتح عراق: وزارت خارجه کاردار سفارت آمریکا در بغداد را احضار کند

ائتلاف فتح عراق به ادعاهای اخیر سفارت آمریکا در بغداد علیه مقامات عالی رتبه کشورمان واکنش نشان داد.

ائتلاف فتح

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از السومریه نیوز، ائتلاف فتح عراق که ریاست آن را هادی العامری برعهده دارد در واکنش به ادعاهای بی اساس سفارت آمریکا در بغداد علیه مقامات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: هرگونه توهین از سوی هیأت‌های دیپلماتیک موجود در خاک عراق علیه هرکشور و یا مرجعیت دینی که مردم عراق بی احترامی به آن را به هیچ وجه نمی‌پذیرند را به شدت محکوم می‌کنیم. این اقدام در تضاد با قواعد و قوانین دیپلماتیک است.

در این بیانیه آمده است: بی احترامی به یکی از مراجع عالی قدر دینی مورد احترام ملت عراق از طریق سایت رسمی سفارت آمریکا در عراق تجاوزی آشکار و غیرقابل قبول است.

ائتلاف فتح اعلام کرد: ما در وهله اول می‌خواهیم که سفارت آمریکا این پست توهین آمیز را حذف کند و از وزارت خارجه عراق می‌خواهیم که کاردار سفارت آمریکا در عراق را احضار و یادداشت اعتراضی شدید اللحنی تحویل وی دهد.
ائتلاف هادی العامری در ادامه اعلام کرد: ملت عراق در چارچوب قانونی و از طریق راه‌های سیاسی و دیپلماتیک به این اقدام توهین آمیز پاسخ خواهد داد. این شخص که جوی هود نام دارد (کاردار سفارت آمریکا در عراق) دیروز در امور داخلی عراق دخالت می‌کرد و اتهاماتی را مطرح می‌کرد که هیچ واکنش به آن داده نشد، امروز نیز از سوی سایت رسمی سفارت آمریکا در بغداد این بی احترامی صارد شده است. این مساله به این معناست که این شخص (جوی هود) هدف صهیونیسمی مشکوکی برای بی احترامی به قوانین بین المللی، تحریک احساسات مردم عراق و ایجاد تنش در روابط بغداد و واشنگتن دارد.

ائتلاف الفتح در پایان از وزارت خارجه عراق درخواست کرد که اعلام کند این شخص باب میل ما نیست.

به گزارش کسب و کار نیوز، سفارت آمریکا در بغداد روز جمعه در صفحه فیسبوک خود ادعاهای بی اساس در رابطه با دارایی‌ها و اموال مقامات عالی رتبه کشورمان مطرح کرد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

araqchi

عراقچی: مشورت‌های ایران و ژاپن ادامه می‌یابد

به گزارش کسب و کار نیوز، «سید عباس عراقچی» روز شنبه در گفت‌وگویی در تشریح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *