صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / قیمت جهانی نفت در ۴ اردیبهشت ۹۸

قیمت جهانی نفت در ۴ اردیبهشت ۹۸

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۷ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۷۴ دلار و ۲۴ سنت رسید.

پس از آنکه مشخص شد که به رغم تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران عرضه نفت به میزان کافی در بازار وجود دارد، قیمت نفت که به بالاترین رقم های سال ۲۰۱۹ جهش کرده بود امروز با کاهش مواجه شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۷ سنت معادل ۰٫۴ درصد کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۷۴ دلار و ۲۴ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا هم امروز با ۲۸ سنت معادل ۰٫۴ درصد کاهش به ۶۶ دلار و ۲ سنت رسید.

پس از آنکه دولت آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که معافیت مشتریان نفت ایران از تحریم های ضد ایرانی را دیگر تمدید نمی کند، قیمت نفت در اوایل این هفته رکورد بالاترین رقم های ثبت شده در سال ۲۰۱۹ را شکست. تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران در نوامبر ۲۰۱۸ به اجرا گذاشته شد، اما واشنگتن برای مدت ۶ ماه به مشتریان اصلی نفت ایران فرصت داده بود که به خرید نفت از این کشور ادامه دهند.

بانک های گلدمن ساکس و بارکلیز اعلام کرده اند، احتمالا میزان صادرات نفت ایران از ماه می به شدت کاهش خواهد یافت و این مسئله موجب کاهش هر چه بیشتر اختلاف بین عرضه و تقاضا در بازار خواهد شد.

اما به رغم این وضعیت تحلیلگران معتقدند با توجه به توان تولید کنندگانی همچون اوپک، روسیه و آمریکا برای افزایش تولید، کمبود عرضه قابل ملاحظه ای در بازار به وجود نخواهد آمد.

همچنین مطالعه کنید:

شماره ۲۰۷۳ روزنامه کسب و کار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *