صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / اختصاص ۶ میلیارد تومان برای ساخت مرکز آموزشی بهورزان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان خبر داد

اختصاص ۶ میلیارد تومان برای ساخت مرکز آموزشی بهورزان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان گفت: پروژه ساخت مرکز آموزشی بهورزان با اعتباری افزون بر ۶ میلیارد تومان کلنگ زنی شد که تا دوسال آینده تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

کلنگ زنی

به گزارش کسب و کار نیوز، دکتر حبیب الله موسوی بهار امروز- چهارشنبه ۴ اردیبهشت- در آئین کلنگ زنی مرکز آموزش بهورزی و پایگاه سلامت الزهرا (س) همدان، اظهار کرد: مرکز آموزش بهورزان سال‌ها در بنایی کهنه و فرسوده مستقر بود و برای بهورزانی که شبانه روزی به مدت دوسال در آن مستقر بودند، شایسته نبود.

وی افزود: با وجود اینکه بهورزان دوران تحصیلی دانشگاهی ندارند، با این حال یکی از ارکان مهم پیشگیری و مراقبت در حوزه درمان هستند و زحمات زیادی می‌کشند.

موسوی بهار عنوان کرد: با تخلیه این مکان بهورزان به مکان کلینیک شیخ الرئیس منتقل شده و با ساخت این مرکز به همین مکان بازمی‌گردند و با توسعه ساختمان موردنظر احتمال جذب برای آموزش از خارج استان نیز وجود دارد و باید برنامه‌ای داشته باشیم.

کامران گردان، رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز درباره مجوزات قانونی ساخت این مرکز گفت: از آنجایی که خدمات پزشکی جز خدمات عام المنفعه است در دفترچه عوارض تخفیفات زیادی برای این مراکز درمانی درنظر گرفته‌ایم. با مشورت با شهردار حداکثر تخفیفات را برای این مجموعه لحاظ خواهیم کرد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان نیز گفت: مرکز آموزش بهورزان شهرستان همدان در مساحتی افزون بر ۲ هزار متر مربع و با اعتبار ۶ میلیارد تومانی کلنگ زنی شد.

خیراندیش افزود: این مکان به منظور آموزش بهورزان شاغل در خانه‌های بهداشت به مدت دو سال ساخته خواهد شد.

رئیس مرکز بهداشت همدان به اعتبار مورد نیاز پروژه اشاره و بیان کرد: کل اعتبار مورد نیاز ۶ میلیارد تومان است که از بودجه طرح تحول سلامت برای آن در نظر گرفته شده و ۵۰۰ میلیون تومان نیز از اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه منتظر صدور پروانه ساخت هستیم، ادامه داد: امیدواریم شهرداری مساعدت لازم را برای صدور پروانه ساخت در نظر بگیرد چرا که خدمات این مجموعه عام المنفعه است.

خیراندیش تصریح کرد: فضاهای پیش بینی شده این مرکز شامل واحد آموزشی، خوابگاه برادران و خواهران، سالن جلسات، کتابخانه و سالن غذاخوری و پایگاه سلامت الزهرا در طبقه اول خواهد بود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

روش محاسبه اضافه کاری کارمندان اداری

گاهی اوقات حجم کاری بالا باعث می‌شود تا کارمندان اداری بعد از پایان ساعات کاری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *