صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / برنی سندرز اظهارنامه مالیاتی خود را منتشر کرد

برنی سندرز اظهارنامه مالیاتی خود را منتشر کرد

برنی سندرز اسناد مالیات‌های پرداختی خود برای ۱۰ سال گذشته را منتشر کرده و از دونالد ترامپ خواست همین کار را انجام دهد.

برنی سندرز

به گزارش کسب و کار نیوز، اخیرا قانونگذاران کنگره آمریکا با دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور بر سر خودداری او از انتشار اظهارنامه مالیات‌های پرداختی اش جدال پیدا کرده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، یک کمیته مجلس نمایندگان آمریکا چند روز پیش به دولت ترامپ تا ۲۳ آوریل برای منتشر کردن اسناد مالیات‌های پرداختی او در شش سال گذشته مهلت داد.

دفتر کمپین انتخاباتی سناتور برنی سندرز در بیانیه‌ای اعلام کرد: سندرز اقدام به انتشار اظهارنامه مالیات‌های پرداختی‌اش برای ۱۰ سال گذشته از جمله مالیات‌هایی که در سال ۲۰۱۸ پرداخته، کرد. این سناتور به عنوان حامی سرسخت شفافیت امیدوار است که رئیس جمهور ترامپ و تمامی کاندیداهای ریاست جمهوری حزب دموکرات هم اقدام به انتشار اظهارنامه مالیات‌های پرداختی خود کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: سندرز در ۲۰۱۸ میزان مالیات ۲۶ درصدی از درآمد خالص سالانه ۵۶۱۲۹۳ دلاری خود پرداخت.

بر طبق اسناد مالیاتی ضمیمه شده به این بیانیه، این سناتور در سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۶ درآمد سالانه بیش از یک میلیون دلاری داشته است و منبع عمده درآمدهای او در تمامی سه سال گذشته شامل حقوقش به عنوان سناتور و قراردادهایش برای فروش کتاب می‌شود.

سندرز در بیانیه مذکور گفت: این اظهارنامه مالیاتی نشان می‌دهد که خانواده ما خوشبخت بوده است و من از این بابت بسیار قدردان هستم چون که در خانواده‌ای بزرگ شدم که زندگی‌اش را با چک حقوق هر ماه می‌گذراند و می‌دانم که ناامنی اقتصادی چه استرسی دارد.

وی ادامه داد: از نظر من پرداخت مالیات بیشتر با افزایش درآمدم هم یک وظیفه و هم سرمایه گذاری در کشورمان است. من به مبارزه‌ام برای مترقی تر ساختن نظام مالیاتی‌مان ادامه خواهم داد تا کشورمان منابع لازم برای تضمین رویایی آمریکایی برای تمامی مردم را داشته باشد.

سندرز اوایل سال جاری میلادی کاندیداتوری‌اش برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ از حزب دموکرات را اعلام کرد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

پمپئو و ولیعهد ابوظبی

رایزنی پمپئو و ولیعهد ابوظبی برای مقابله با ایران

به نقل از ایسنا، اسپوتنیک عربی نوشت، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا که به امارات سفر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *