صفحه اصلی / سرخط خبرها / از خطر ورود سیل به منازل روستایی سیریک جلوگیری شد

از خطر ورود سیل به منازل روستایی سیریک جلوگیری شد

‌سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان شامگاه یکشنبه (۲۵ فروردین) با عزیمت به شهرستان سیریک از روستاهای در معرض سیل این شهرستان بازدید و در جریان اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود سیلاب به منازل اهالی قرار گرفت.

سیل

‌به گزارش کسب و کار نیوز، در پی بارش شدید باران در شهرستان‌های سیریک و بشاگرد و جاری شدن رودخانه‌های فصلی چندین روستای شهرستان سیریک در معرض خطر سیل قرار گرفت.

در پی اعلام در معرض خطر قرار گرفتن چندین روستای بخش مرکزی شهرستان سیریک در سیل ایرج حیدری سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با عزیمت به این شهرستان در شرق استان از نزدیک در جریان اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود سیلاب به منازل مسکونی اهالی روستاهای در معرض خطر سیل قرار گرفت و دستوراتی را به منظور تسریع در روند امور در جریان بازدید صادر کرد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در پایان سفر به شهرستان سیریک در خصوص آخرین وضعیت روستای‌های در معرض سیل این شهرستان گفت: با مجموعه اقدامات صورت پذیرفته شده از خطر ورود سیل به منازل اهالی روستاهای در معرض خطر سیل در شهرستان سیریک جلوگیری بعمل آمده است.

وی خاطرنشان کرد: کلیه دستگاه‌های خدمات رسانی شامل راهداری، هلال احمر، سپاه، دهیاری‌ها، شهرداری‌ها و نیروهای مردمی با مدیریت فرماندار شهرستان برای به حداقل رساندن خسارت‌های سیلاب در حال تلاش هستند.

حیدری تصریح کرد: ماشین آلات سنگین مورد نیاز جهت احداث سیل بند به روستاهای در معرض خطر اعزام شده است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطر نشان کرد: وضعیت شهرستان سیریک با فروکش سیلاب طی ساعت‌های آینده به حالت عادی بازمی گردد.

وی با تاکید بر انجام کارهای بنیادی برای جلوگیری از وقوع سیل، بیان کرد: لایروبی رودخانه‌ها و برنامه ریزی برای مهار سیلاب‌ها در مناطق بالا دست با احداث سد از جمله اقداماتی است که باید در بلند مدت برای جلوگیری از تکرار خطر سیل در شهرستان سیریک اتخاذ و عملیاتی شود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

بورس در آغاز معاملات امروز ۱۲۶۹ واحد ریزش کرد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شاخص بورس و اوراق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *