صفحه اصلی / سرخط خبرها / بارش ۱۰۰ میلی‌متری در گلستان و مازندران

سازمان هواشناسی اعلام کرد

بارش ۱۰۰ میلی‌متری در گلستان و مازندران

سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای ضمن اشاره به ورود یک سامانه بارشی از جمعه ( ۲۳ فروردین) از فعال بودن این سامانه طی روزهای شنبه و یکشنبه (۲۴ و ۲۵ فروردین) خبر داد.

 

به گزارش کسب و کار نیوز، بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که در روز شنبه (۲۴ فروردین) بارش باران، همراه با رگبار و رعد و برق در استان‌های مازندران، گلستان، بوشهر، فارس، غرب و جنوب کرمان، هرمزگان، اصفهان، یزد و سیستان و بلوچستان رخ دهد.

در روز یکشنبه (۲۵ فروردین) رگبار باران همراه با رعد و برق در نیمه‌شرقی مازندران، گلستان، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، نیمه شرقی فارس، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و غرب و جنوب کرمان پیش‌بینی می‌شود.

افزون بر اینها، بر اساس خروجی مدل‌های عددی در شرق مازندران و گلستان از بعدازظهر شنبه تا صبح دوشنبه (۲۴ تا ۲۶ فروردین) مقدار بارش تجمعی در حد قابل ملاحظه (۵۰ تا ۱۰۰ میلی‌متر) برآورد می‌شود.

بر اساس این اطلاعیه از روز جمعه (۲۳ فروردین) روند تغییرات دما افزایشی خواهد بود و سبب افزایش ذوب برف می شود بنابراین انتظار می‌رود پیامد این شرایط افزایش شدت جریان در نهرها و رودخانه‌های منطقه باشد.

بر این اساس توصیه می‌شود سازمان‌های مسوول و مدیریت بحران اقدامات لازم را انجام دهند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

ثبت هویت ۷۶ میلیون نفر در پرونده الکترونیک سلامت

به گزارش کسب و کار نیوز، رضا باقری اصل، «سلامت الکترونیک» را نیاز کشور برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *