صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / دانشجویان چینی ۹۰۰ هزار دلار از اپل کلاهبرداری کردند

دانشجویان چینی ۹۰۰ هزار دلار از اپل کلاهبرداری کردند

دو دانشجوی چینی با ارائه آیفون های تقلبی به شرکت اپل و سوءاستفاده از قوانین گارانتی این شرکت حدود ۹۰۰ هزار دلار از این شرکت کلاهبرداری کرده اند.

به گزارش کسب و کار نیوز، دو دانشجوی کالج در ایالت اورگان آمریکا از طریق آیفون‌های تقلبی، حدود ۹۰۰ هزار دلار از اپل کلاهبرداری کرده‌اند. طی این کلاهبرداری «کوان جیانگ» و «یانگ یونگ ژو» آیفون‌های تقلبی را با کمک فردی از چین وارد آمریکا کرده‌اند.این دو دانشجو با سو استفاده از طرح گارانتی اپل، آیفون‌های تقلبی را برای تعمیر به شرکت ارائه می‌کردند و در بسیاری از موارد یک آیفون اصلی به عنوان جایگزین نمونه خراب دریافت می‌کردند.این دو دانشجو هزاران بار تحت پوشش برنامه گارانتی اپل نمونه‌های تقلبی آیفون را به این شرکت ارائه کردند.

جیانگ که در زمان انجام کلاهبرداری دانشجوی دانشگاه ایالتی اورگان بوده است، بیش از ۲ هزار بار از برنامه گارانتی اپل استفاده کرده است.البته سوابق اپل نشان می‌دهد جیانگ بیش از ۳ هزار از گارانتی این شرکت سو استفاده کرده است. در هر بار جیانگ ادعا می‌کرد دستگاه‌های آیفون روشن نمی‌شده‌اند.به گفته شرکت اپل ارائه آیفونی که روشن نمی‌شود، یک کلاهبرداری حرفه‌ای در خدمات گارانتی است. زیرا به سرعت نمی‌توان دستگاه را بررسی کرد و در بیشتر مواقع شرکت مجبور است یک آیفون جدید و جایگزین برای مشتری ارسال کند.

هرچند اپل توانسته مشخص کند بسیاری از آیفون‌های ارسالی جیانگ تقلبی هستند با این وجود شرکت، ۱۴۹۳ آیفون ارسالی این دانشجو را واقعی ارزیابی کرده و جایگزین‌هایی برای او فراهم کرده است.طبق اعلام اپل اگر قیمت هر آیفون ۶۰۰ دلار تخمین زده شود، ارسال موبایل‌های جایگزین حدود ۸۹۵ هزار و ۸۰۰ دلار خسارت به بار آورده است.

همچنین مطالعه کنید:

طلای جهانی از صعود بازماند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *