صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / فیسبوک: ۱.۵ میلیون ویدیو از حملات تروریستی نیوزیلند را در ۲۴ ساعت اول حذف کردیم

فیسبوک: ۱.۵ میلیون ویدیو از حملات تروریستی نیوزیلند را در ۲۴ ساعت اول حذف کردیم

شرکت فیسبوک اعلام کرد، در فاصله ۲۴ ساعت پس از وقوع حملات مسلحانه روز جمعه به دو مسجد در نیوزیلند اقدام به حذف ۱.۵ میلیون ویدیوی منتشر شده از این حملات در سراسر جهان کرده است.

قربانیان نیوزیلند

به گزارش کسب و کار نیوز، به نقل از خبرگزاری رویترز، فیسبوک در توئیتی اعلام کرد: ما در فاصله ۲۴ ساعت پس از این حملات اقدام به حذف ۱.۵ میلیون ویدیو از این حمله در سراسر جهان کردیم و از بین آنها جلوی انتشار ۱.۲ میلیون ویدیو در همان مرحله آپلود گرفته شد.

شرکت فیسبوک همچنین اعلام کرد، همچنین تمام نسخه های ویرایش شده از این ویدیو که تصاویر دلخراش از آنها حذف شده بودند را هم به احترام قربانیان این تیراندازی و همچنین به احترام نگرانی مقامهای محلی حذف می کند.

روز یکشنبه اعلام شد که تعداد قربانیان این حملات به ۵۰ تن افزایش یافته است. عامل مسلح این حملات در روز جمعه، حین حمله به نمازگذاران حاضر در دو مسجد آن را به صورت زنده از طریق فیسبوک برای مدت ۱۷ دقیقه پخش کرد و نسخه هایی از ویدیوی این حملات در شبکه های اجتماعی انتشار پیدا کرد.

جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند گفت، به دنبال مذاکراتی با فیسبوک در مورد قابلیت پخش زنده ویدیوها از این شبکه اجتماعی است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

وزارت خارجه

 پاسخ ایران به اقدامات آمریکا قاطع خواهد بود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *