صفحه اصلی / سیاسی / سیاست خارجی و هسته ای / حادثه تروریستی نیوزیلند متاثر از تشدید فضای ضد اسلامی در غرب در سه دهه گذشته است

یک کارشناس مسائل بین‌الملل:

حادثه تروریستی نیوزیلند متاثر از تشدید فضای ضد اسلامی در غرب در سه دهه گذشته است

یک کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به حمله تروریستی در نیوزیلند اظهار کرد: آنچه که رخ داد متاثر از فضاسازی ضد دینی و ضد اسلامی است که در سه دهه اخیر در غرب شدت گرفته است.

حادثه تروریستی نیوزیلند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، سید رضا صدرالحسینی، با بیان اینکه آنچه در نیوزیلند رخ داد، یک جنایت فجیع بود، اظهار کرد: این حادثه تروریستی تأثیر پذیرفته از فضای ضد دینی و ضد اسلامی است که در طول سه دهه گذشته در غرب افزایش پیدا کرده است و یکی از ثمرات آن انجام اینگونه عملیات‌های تروریستی وحشتناک علیه مسلمانان است.

وی با بیان اینکه طبق اخبار منتشر شده فردی که این جنایت را انجام داده تحت تأثیر شعارهای نژادپرستانه و ناسیونالیست افراطی افرادی همچون ترامپ بوده است، خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد که این موضوع را باید فراتر از کشور نیوزیلند ببینیم و در واقع اقدامات، شعارها و گفت‌وگوهایی که از سوی مقامات غربی با عنوان اسلام هراسی مطرح می‌شود، نتایجی اینچنینی دارد چنانچه ۵۰ نفر از مسلمانان در هنگامی که برای انجام فریضه دینی خود در یک مکان الهی تجمع کرده‌اند به صورت فجیع کشته می‌شوند.

این کارشناس مسائل بین الملل همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود با انتقاد از نحوه برخورد رسانه‌های غربی با این اقدام تروریستی گفت: در این ماجرا مشاهده کردیم که برخی از رسانه‌های غربی از بکار بردن واژه عملیات تروریستی در مورد این اتفاق خودداری کردند و از واژه حمله استفاده کردند و این نمونه دیگری از برخورد دوگانه غربی‌ها و رسانه غربی با موضوع تروریسم است. برخورد دوگانه‌ای که برگرفته از آموزه‌ها و اظهارنظرهای مقامات غربی در ارتباط با اسلام و تروریسم است.

وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: این رفتار از سوی رسانه‌های غربی در حالی صورت می‌گیرد که اگر در لندن یا پایتخت یکی دیگر از کشورهای اروپایی اقدامی علیه فردی غیر مسلمان با سلاح سرد رخ می‌داد آن را اقدامی تروریستی می‌دانستند ولی اقدام کسی را که با سلاح گرم زنان، کودکان و کسانی که برای اقامه نماز در یک مکان امن تجمع کرده بودند را به شهادت رسانده، اقدامی تروریستی نمی‌دانند.

صدرالحسینی همچنین با انتقاد از نحوه برخورد برخی از مقام‌های غربی با این موضوع و واکنشی که آنها در این زمینه انجام داده‌اند، گفت: برخی از مقامات غربی در واکنش‌های خود نسبت به این مسئله فقط مسائل امنیتی را مد نظر قرار دادند و از بیان اظهار تأسف به خاطر کشته شدن این تعداد مسلمان خودداری کردند.

وی با بیان اینکه متأسفانه نگاه ناسیونالیستی، نژادپرستانه و طایفه گرانه به خاطر عملکرد برخی از کلیساها و مقامات غربی در این منطقه در حال شدت گرفتن است، گفت: با توجه به این موضوع به نظر نمی‌رسد حادثه تروریستی نیوزیلند آخرین اقدام تروریستی باشد که در غرب علیه مسلمانان صورت می‌گیرد چرا که علاوه بر جو به وجود آمده در این کشورها، فراوانی اسلحه و آزادی خرید و فروش آن باعث می‌شود که امکان وقوع مجدد چنین اتفاق‌هایی دور از ذهن نباشد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

فرانسه و ایران

دیدار برجامی مشاور مکرون با ظریف

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا ، دیدار” امانوئل بون” و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *