دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت

تولید ۵۰ ماده اولیه دارویی تا پایان ۹۸

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: پیش بینی می‌کنیم تا پایان سال آینده، ۵۰ ماده اولیه دارویی در کشور توسط محققان تولید شود.

زیست فناوری

به گزارش کسب و کار نیوز، مصطفی قانعی درباره تولید داروهای جدید در کشور، اظهار کرد: تا پایان سال ۹۸ در کشور ۸ واکسن انسانی، ۱۷ واکسن دام و طیور، ۵۰ ماده اولیه دارویی و ۱۴ داروی بیولوژیک در کشور تولید خواهد شد.

وی افزود: با تولید این اقلام دارویی، حدود ۳۷۵ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی در کشور صورت می‌گیرد و برای ۸۳۰ نفر نیز اشتغال ایجاد خواهد شد.

قانعی با اشاره به فعالیت شتاب‌دهنده‌های زیستی در کشور، بیان کرد: در طی ۲ سال اخیر ۱۲ شتابدهنده در حوزه زیست فناوری فعالیت می‌کنند. از جمله این شتاب‌دهنده‌ها می‌توان از پرسیس ژن، زیست‌بنیان و ویژن دارو نام برد.

وی همچنین تصریح کرد: این شتاب‌دهنده‌ها با حمایت ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مدیریت بخش خصوصی راه‌اندازی شده است.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی تصریح کرد: ستاد زیست‌فناوری آمادگی لازم برای راه‌اندازی شتاب‌دهنده‌های مختلف در حوزه زیست فناوری کشاورزی و جانوری را نیز دارد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

سایه نرخ‌های دستوری در بازار ارز

ثمانه نادری به گزارش کسب و کار نیوز، ورود نرخ دلار به کانال ۱۱ هزار تومان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *