صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / صعود قیمت نفت به مرز ۶۸ دلار

صعود قیمت نفت به مرز ۶۸ دلار

ادامه کاهش تولید های اوپک و تحریم های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا موجب شد تا قیمت نفت امروز به بالاترین رقم در سال ۲۰۱۹ برسد.

به گفته تجار، کاهش غیرمنتظره ذخایر و تولید نفت خام آمریکا نیز از عوامل اصلی رشد قیمت نفت بوده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز تا ۶۷ دلار و ۸۰ سنت بالا رفت که بالاترین رقم از ابتدای سال ۲۰۱۹ تاکنون بود. این رقم بالاترین قیمت ثبت شده از نوامبر ۲۰۱۸ تاکنون بوده است.

قیمت نفت برنت امروز با ۲۰ سنت معادل ۰٫۳ درصد افزایش به ۶۷ دلار و ۷۵ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۱۲ سنت معادل ۰٫۲ درصد رشد به ۵۸ دلار و ۳۸ سنت رسید.

بنجامین لو، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «کاهش ذخایر نفت جهان در نتیجه پایین آمدن تولید اوپک… و همچنین تحریم های نفتی آمریکا علیه ونزوئلا موجب شده تا قیمت نفت تقویت شود.»

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و برخی دیگر از تولید کنندگان از جمله روسیه از ابتدای امسال و با هدف رشد قیمت ها اقدام به کاهش تولید نفت خود کرده اند.

در ونزوئلا، تولید و صادرات نفت به دلیل بحران سیاسی و اقتصادی که قطع گسترده برق را به دنبال داشته مختل شده است. واشنگتن شرکت های آمریکایی را از خرید نفت ونزوئلا منع کرده است.

در همین حال، منابع اگاه گفته اند، آمریکا قصد دارد صادرات نفت ایران را از ماه می حدود ۲۰ درصد دیگر کاهش دهد و به زیر یک میلیون بشکه در روز برساند. این بدان معناست که آمریکا مشتریان نفت ایران را وادار خواهد ساخت تا خرید نفت از تهران را باز هم کاهش دهند.

همچنین مطالعه کنید:

روند تکمیل طرح‌های اولویت‌دار صنعت پتروشیمی

ضرورت شتاب‌ در روند تکمیل طرح‌های اولویت‌دار صنعت پتروشیمی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, دومین نشست مشترک مدیران عامل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *