صفحه اصلی / استان ها / اصفهان / مردم برای خرید شب عید عجله نکنند

مردم برای خرید شب عید عجله نکنند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با تأکید بر اینکه مردم عجله‌ای برای خرید شب عید نداشته باشند، گفت: از 25 اسفند ماه میوه‌های انبار و ذخیره شده، وارد بازار می‌شود و در حدود 20 تا 30 درصد ارزان‌تر از قیمت بازار عرضه خواهد شد.

بازار

به گزارش کسب و کار نیوز، سید حسن قاضی عسگر امروز (سه شنبه) در حاشیه بازرسی از بازار اصفهان در جمع خبرنگاران، در خصوص وضعیت توزیع کالاهای اساسی در آستانه شب عید، اظهار کرد: متأسفانه توزیع هنوز به روش درستی انجام نمی‌شود و به همین منظور باید با مسئولان اداره‌ها، سازمان صنعت و جهاد کشاورزی نشست داشته باشیم. بهترین روش برای توزیع این است که اصناف مربوطه در توزیع کالاهای اساسی در سطح شهر درگیر شوند.

وی با بیان راهکار نهایی توزیع یارانه، افزود: باید نحوه توزیع یارانه‌ها تغییر کند، چراکه نحوه کنونی موجب به دردسر انداختن مردم  می‌شود و حق به حق‌دار نمی‌رسد. بهترین راهکار این است که توزیع یارانه‌ها بر اساس افراد و یک سامانه مشخص نظام‌مند و شفاف انجام شود که این موضوع باید از تهران انجام شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان در خصوص میزان موجودی و ذخیره کالاهای اساسی در اصفهان، گفت: کالاهای اساسی همچون میوه، گوشت، مرغ منجمد، مرغ زنده و … به میزان کافی وجود دارد و به صورت عینی دیده شده است، همچنین کشتار مرغ زنده که در کشتارگاه‌های اصفهان از ۱۵۰ تن طی چند روز گذشته به ۶۵۰ تن در روز افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه مشکل کمبود کالاهای اساسی در سطح بازار نداریم، اما جنگ روانی ایجاد شده در بین مردم، موجب شده که آنها بیشتر از نیاز گذشته خود، خرید کنند و با ایجاد صف‌های طولانی باعث ازدحام شوند.

قاضی عسگر با بیان اینکه وضعیت کنونی بازار ناشی از شرایط روانی و همچنین سیاست‌های غلط گذشته است، اظهار کرد: از جمله این سیاست‌های غلط سرکوب نرخ ارز است، اما در صورت افزایش تدریجی نرخ ارز براساس تقاضای بازار، امروز شاهد مشکلات ارزی نبودیم.

وی در خصوص واردات گوشت نیز، گفت: در حال حاضر گوشت با نرخ ارز ۴۲۰۰ وارد کشور می‌شود، اما موضوع مهم کنترل نحوه توزیع است تا حق به حق‌دار برسد و در این خصوص برنامه گسترده‌ای برای توزیع داریم و به جای یک یا چند فروشگاه محدود، توزیع در تمام مغازه و سوپرمارکت‌های سطح شهر انجام شود. برای مثال؛ به جای اینکه تنها فروشگاه‌های کوثر توزیع گوشت داشته باشند این کار از طریق صنف نیز انجام شود.

معاون استاندار اصفهان با تأکید بر اینکه مردم برای خرید عجله نداشته باشند، تصریح کرد: از ۲۵ اسفندماه میوه‌های انبار و ذخیره شده، وارد بازار می‌شود و در حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد ارزان‌تر از قیمت بازار عرضه خواهد شد.

وی افزود: سازمان تعاون روستای مسئول توزیع میوه شب عید است که با هماهنگی‌های صورت گرفته قرار است که جایگاه‌های مخصوصی در سطح شهر برای توزیع میوه شب عید در نظر گرفته شود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

تعزیرات حکومتی

محکومیت بیش از دو میلیاردی محتکر در اصفهان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما, مرکز اصفهان؛ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *