صفحه اصلی / چند رسانه ای / اینفوگرافی / رشد سالانه درصد نرخ بیکاری+اینفوگرافی
رشد سالانه درصد نرخ بيكاري

رشد سالانه درصد نرخ بیکاری+اینفوگرافی

کسب و کار نیوز- نرخ بيكاري گروه سني ۱۵ تا ۲۴ ساله كشور طي دوازده سال گذشته ۵. ۱ درصد افزايش داشته كه بطور ميانگين سالانه
بيش از ۰. ۴ درصد به نرخ بيكاري اين گروه سني افزوده شده است.

طی ۱۲ سال گذشته به استناد گزارشات مرکز آمار ایران بالاترین جمعیت بیکار کشور در سال ۱۳۸۹ رقم خورد بطوری که نرخ بیکاری در این سال به ۱۳. ۵ درصد رسید.
به تفکیک جنسیت نیز، در حالی که بیکاری مردان در سال ۸۹ با نرخ ۱۱. ۹ درصد بالاترین میزان را طی این سال‌ها ثبت کرد اما در بین زنان این نرخ در سال ۱۳۹۰ به اوج خود رسید و نرخ ۲۰. ۹ درصدی را به ثبت رساند.

روند نرخ بیکاری زنان از سال ۹۲ به بعد روند کاهشی به خود گرفت و در سال ۱۳۹۵ دوباره افزایش یافت و به ۲۰. ۷ درصد رسید تا نرخ بیکاری زنان تقریباً ۲ برابر مردان شود.

اما نرخ بیکاری در بین جمعیت مردان پس از اینکه در سال ۸۹ به اوج خود رسید، تا سال ۹۲ روند کاهشی به خود گرفت اما از سال ۹۳ دوباره این روند صعودی شد که بر اساس مطالعات مرکز آمار ایران، افزایش مجدد نرخ بیکاری مردان در سال ۹۲ به دلیل رکود بخش ساختمان و صنایع وابسته بود.

مجموع جمعیت بیکار کشور در سال ۸۹ که با بیش از ۳ میلیون نفر که بالاترین جمعیت کل بیکاری کشور در دوازده سال گذشته بوده است، طی سال‌های ۹۰ تا ۹۴ به زیر ۳ میلیون نفر رسید.

اما از سال ۹۵ نمودار جمعیت بیکار کشور دوباره صعودی شد و از مرز ۳ میلیون نفر عبور کرد. البته در برابر افزایش جمعیت بیکار، جمعیت شاغل کشور نیز افزایش پیدا کرده است.
بررسی وضعیت بیکاری در بین جمعیت جوان ۱۵ تا ۲۴ ساله کشور، نشان می‌دهد، بیشترین نرخ بیکاری جوانان در بازه سال‌های ۸۴ تا ۹۶، مربوط به سال ۹۵ با نرخ بیکاری ۲۹. ۲ درصدی بوده است.
.

همچنین مطالعه کنید:

بانک آینده

بازگشت میزان تراکنش‌های بانک آینده به شرایط عادی

به گزارش کسب و کار نیوز، سقف مجاز انتقال وجه به صورت کارت‌به‌کارت (شتابی و درون‌بانکی) …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *