صفحه اصلی / اجتماعی / جامعه و شهری / وعده‌ محقق نشده وزارت صنعت به تاکسیرانی

وعده‌ محقق نشده وزارت صنعت به تاکسیرانی

در۳۴ امین جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا که در ۱۲ دی ماه سال ۹۷ در سازمان محیط زیست برگزار شد، خودروسازان متعهد شدند هفته‌ای ۲۵۰ دستگاه خودرو را به تاکسیرانی جهت تحویل به متقاضیان ثبت‌نامی تخصیص دهند اما با وجود گذشت دوماه از این مصوبه، فعلا خبری از تحویل تاکسی‌های جدید نیست.

خودرو - خودروسازی تویوتا

مرتضی ضامنی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص وعده وزارت صنعت به تاکسیرانی به منظور نوسازی این ناوگان گفت: در این شرایطی که طرح نوسازی رو به توقف می‌رود، این موضوع نوید خوبی است منوط بر اینکه وعده داده شده، عملیاتی شود زیرا وزارت صنعت وعده‌های زیادی داده که برخی از آنها هنوز عملیاتی نشده است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون تنها توانستیم ۱۵۰۰ دستگاه خودرو را نوسازی کنیم. اگرچه هفته‌ای ۲۰۰ دستگاه تاکسی با توجه به حجم انباشت فرسودگی تاکسی‌ها تعداد زیادی نیست، اما اگر همین تعداد را شرکت‌های خودروساز در اختیار تاکسیرانی قرار دهند حداقل فرآیند نوسازی متوقف نخواهد شد.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با اشاره به اینکه هنوز ۲۰۰ دستگاه هفته اول و دوم را تحویل نگرفته‌ایم گفت: وزارت صنعت براساس توان تولید شرکت‌های خودروسازی این ۲۰۰ دستگاه تاکسی را تعیین کرده است که این موضوع در دو هفته نخست آن محقق نشده و امیدواریم از هفته آینده طرح اجرایی شود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شورای شهر تهران

اما و اگرهای اعضای شورا در خصوص اعتراض فرمانداری به یک مصوبه

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, صبح امروز مصوبه بررسی نامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *