صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / هشدار نخست‌وزیر الجزایر درباره تکرار سناریوی سوریه در کشورش در میان اعتراض نمایندگان

هشدار نخست‌وزیر الجزایر درباره تکرار سناریوی سوریه در کشورش در میان اعتراض نمایندگان

نمایندگان پارلمان الجزایر در نشست امروز (پنج‌شنبه) خود صحبت‌های نخست وزیر را با سر دادن شعارهای مخالفان قطع و جلسه را ترک کردند.

احمد اویحیی، نخست وزیر الجزایر

به گزارش کسب و کار نیوز، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، پس از آنکه احمد اویحیی، نخست وزیر الجزایر امروز در پارلمان این کشور نسبت به فراخوان‌ها برای برگزاری اعتصاب‌ها در اعتراض به کاندیداتوری عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهوری این کشور هشدار داد و از اعتراضات نسبت به کاندیداتوری بوتفلیقه انتقاد کرد، نمایندگان پارلمان الجزایر سخنرانی او را با سر دادن شعارهای مخالفان قطع و جلسه را ترک کردند.

اویحیی در پارلمان به مردم این کشور نسبت به تکرار سناریوی سوریه هشدار داد و گفت: اینکه تظاهرات تاکنون مسالمت‌آمیز بوده به این معنا نیست که با توجه به تحولات سوریه، این اعتراضات نیز به همین شکل ادامه خواهند یافت.

نخست وزیر الجزایر جوانان این کشور را به تامل و برگزاری مسالمت‌آمیز اعتراضات به همان شکل روزهای اولیه دعوت کرده و به برخی گروه‌ها که از این فرصت برای ایجاد فتنه و خرابکاری استفاده می‌کنند، هشدار داد.

وی افزود: راهپیمایی‌ها در سوریه ابتدا با گل آغاز شده و با خون پایان یافتند، من به مردم الجزایر می‌گویم این حق شماست که با دولت اختلاف نظر داشته باشید اما ما اختلاف نظر با کشور را نمی‌خواهیم، الجزایر رنج‌های بسیاری را متحمل شده و ما نمی‌خواهیم ویرانی‌ها بازگردند.

در مقابل نمایندگان با سر دادن شعارهای مخالفان صحبت‌های اویحیی را قطع کرده و از جلسه بیرون آمدند.

یاسین عیسوان، نماینده حزب “تجمع برای فرهنگ و دموکراسی” به اویحیی اعتراض کرده و برکناری بوتفیلقه و دولت او را خواستار شد.

عیسوان با تاکید بر اینکه تمامی نمایندگان حزبش مخالف دولت هستند، گفت: راه‌حل در دستان مردم الجزایر است.

این تحولات در حالیست که الجزایر خود را برای برگزاری تظاهرات میلیونی جدید طی فردا (جمعه) علیه کاندیداتوری بوتفلیقه آماده می‌کند.

همچنین در جریان تحصنی اعتراضی امروز در الجزایر، تعدادی از روزنامه‌نگاران بازداشت شدند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

instex

جزئیات اولین تراکنش در حال انجام اینستکس

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، نشریه نیویورک تایمز  با اشاره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *