صفحه اصلی / سیاسی / سیاست خارجی و هسته ای / دیدار سفیر ایران در مینسک با رئیس کمیته کنترل دولتی بلاروس
دیدار  سفیر ایران در مینسک با رئیس کمیته کنترل دولتی بلاروس

راه‌های توسعه همکاری‌های دوجانبه بررسی شد

دیدار سفیر ایران در مینسک با رئیس کمیته کنترل دولتی بلاروس

در دیدار مصطفی اویسی سفیر کشورمان در مینسک با «لئونید آنفیموف» رئیس کمیته کنترل دولتی بلاروس راههای توسعه بیشتر همکاری‌ها به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

ایران و بلاروس

به گزارش کسب و کار نیوز،  آنفیموف رییس کمیته کنترل دولتی بلاروس در این دیدار با اشاره به جو مثبت نشست اخیر روسای جمهوری ایران، بلاروس، روسیه و ترکیه در حاشیه نشست سه جانبه سوچی و ابراز خرسندی از مناسبات دوستانه و نزدیک دو کشور علاقمندی خود را برای گسترش همکاریها و تبادل تجربه با نهادهای همتای ایرانی اعلام کرد.

اویسی سفیر کشورمان نیز ضمن ارزیابی مثبت از پیشرفتهای حاصل شده در حوزه های مختلف روابط طی ۲۶ سال برقراری روابط دیپلماتیک بین ایران و بلاروس درخصوص راهکارهای مختلف برای تعمیق همکاری در حوزه های ذیربط تاکید کرد.
کمیته کنترل دولتی بلاروس از نهادهای دولتی تحت نظر رئیس جمهور این کشور محسوب میشود که نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقابله با جرائم مرتبط با امنیت اقتصادی این کشور از عمده ترین وظایف آن می باشد. در حال حاضر «لئونید آنفیموف» ریاست این نهاد را بر عهده دارد.
جمهوری بلاروس به مساحت ۲۰۷ هزار و ۶۰۰ کیلومتر مربع با پایتختی مینسک در شرق اروپا هم مرز روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی و لتونی بوده و حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد.
انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

اسلامی: تولید اورانیوم ۶۰ درصد از روز گذشته در فردو آغاز شد

به گزارش ایسنا محمد اسلامی در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه محیط زیست درباره واکنش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.