صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / آمادگی دولت صنعا برای ادامه اجرای یک‌طرفه توافقنامه حدیده

آمادگی دولت صنعا برای ادامه اجرای یک‌طرفه توافقنامه حدیده

دولت صنعا اعلام کرد، حاضر است به اجرای یک طرفه توافقنامه حدیده ادامه دهد، همچنین صنعا از سازمان ملل خواست ائتلاف عربی به رهبری عربستان را برای پایبندی به تعهداتش تحت فشار بگذارد.

مهدی المشاط و گریفیث

به گزارش کسب و کار نیوز، به نقل از سایت شبکه المیادین، مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن در مراسم استقبال از مارتین گریفیث، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن اعلام کرد، دولت صنعا حاضر است اگر سازمان ملل بخواهد، به اجرای یک طرفه توافقنامه حدیده ادامه دهد.

همچنین المشاط در جریان این استقبال با تاکید بر اینکه ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان اجرای توافقنامه استکهلم را به تاخیر می‌اندازد، گفت، پایبندی به اجرای آنچه توافق شده، ضروری است.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن در ادامه گفت: صنعا از سازمان ملل می‌خواهد ائتلاف عربی به رهبری عربستان را برای پایبندی به تعهداتش تحت فشار بگذارد.

گریفیث نیز در این دیدار تاکید کرد که طرف دیگر را هم به لزوم اجرای توافقنامه استکهلم تشویق خواهد کرد.

محمد علی الحوثی، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن نیز در توییت‌هایی نهادهای بین‌المللی را درخصوص پیامدهای توقف ارسال تجهیزات پزشکی و دارو برای بیماران مسؤول دانست.

الحوثی همچنین این اقدام را یک جنایت محاصره جدید خواند و از این نهادها خواست از تهدید بیمارستان‌های صنعا دست بردارند.

گفتنی است گریفیث نیز پس از تلاش‌هایش در صنعا برای ترغیب انصارالله به اجرای توافقنامه استقرار دوباره نیروها در حدیده این شهر را ترک کرد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

russia

بررسی همکاری‌های ترانزیتی در دیدار سفیر ایران با معاون وزیر حمل‌ونقل روسیه

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، در این ملاقات دو طرف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *