صفحه اصلی / سیاسی / مجلس / گزارش ایسنا از یازدهمین روز بررسی لایحه بودجه

خلاصه مهمترین اخبار مجلس در روز ۸ اسفند ماه

گزارش ایسنا از یازدهمین روز بررسی لایحه بودجه

مصوبات امروز نمایندگان در جریان بررسی جزئیات بودجه ۹۸ و دیگر اخبار مهم جلسه امروز (چهارشنبه) هشتم اسفندماه ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی و یازدهمین روز بررسی لایحه بودجه ۹۸ را می‌توانید در لینک‌های زیر بخوانید.

صحن مجلس

به گزارش کسب و کار نیوز، جلسه علنی امروز مجلس به ریاست علی لاریجانی برگزار شد و ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق در خصوص لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ در دستور کار نمایندگان قرار دارد. نمایندگان مجلس شورای اسلامی از هفته گذشته در دو شیفت و در این هفته در سه شیفت لایحه بودجه را بررسی کرده و بخش درآمدی آن را به پایان رسانده و اکنون تا تبصره ۱۲ بخش هزینه‌ای پیش رفتند.

در آغاز جلسه علنی، علی لاریجانی از بررسی نحوه افزایش حقوق کارکنان دولت در جلسه غیرعلنی خبر داد و اظهار کرد: در این جلسه موضوع افزایش حقوق کارکنان دولت مطرح بود. بحث بر این بود تا جایی که امکان دارد کمک بیشتری به طبقات پایین جامعه شود و ان‌شاءالله در جلسات علنی نیز به این موضوع خواهیم پرداخت.

همچنین نماینده مردم شاهین‌شهر با اشاره به بررسی نحوه‌ افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت در آغاز جلسه علنی، گفت: مجلس شورای اسلامی به دنبال راهکاری است تا بتواند طبقات پایین‌دست جامعه را در وضعیت بهتری قرار دهد.

در همین رابطه اسدالله عباسی در تذکری خواستار توجه ویژه به حقوق بازنشستگان در سال آینده شد و گفت: از آقای لاریجانی تشکر می‌کنم که تبصره مربوط به افزایش حقوق در سال آینده را مراعا گذاشتند. بودجه‌ای که امروز می‌بینیم در حد بضاعت است و نمی‌تواند همه نیازها را برطرف کند.

مصوبات امروز نمایندگان در جریان بررسی جزئیات بودجه ۹۸

ارجاع تبصره مربوط به افزایش حقوق کارکنان دولت در سال ۹۸ به کمیسیون تلفیق

اختصاص ۷ هزار میلیارد ریال به جمعیت هلال احمر برای مقابله با حوادث

اختصاص ۱۵ هزار میلیارد ریال جهت تقویت صندوق بیمه محصولات کشاورزی

اختصاص ۲ هزار میلیارد ریال برای تولید و ارتقای کیفیت واکسن آنفلوانزای طیور

تعیین مصارف هدفمندی یارانه‌ها/ یارانه نقدی تغییر نمی‌کند

اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان از درآمد هدفمندی برای بیمه زنان سرپرست خانوار

یارانه نان صنعتی حذف می‌شود

هزینه‌های بهره‌برداری از نیروگاه اتمی بوشهر تأمین می‌شود

انتقال کارکنان آب و فاضلاب شهری به شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی

***

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس بر لزوم اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس برای رسیدگی به مسائل مهم کشور در خلال رسیدگی به لایحه بودجه ۱۳۹۸ تاکید کرد و افزود: باید با اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس فرصتی را برای پرداختن به مسائل مهم کشور در خلال رسیدگی مجلس به لایحه بودجه سالیانه به وجود آوریم.

این گزارش درحال تکلمیل است…

همچنین مطالعه کنید:

معرفی جنبش از ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *