صفحه اصلی / سیاسی / مجلس / شکایت یک نهاد رسمی از «کریمی‌قدوسی» / تذکر کتبی هیات نظارت به محمود صادقی

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان بیان کرد

شکایت یک نهاد رسمی از «کریمی‌قدوسی» / تذکر کتبی هیات نظارت به محمود صادقی

سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان از شکایت یک نهاد رسمی از کریمی قدوسی خبر داد و گفت که سپاه شکایتی از کریمی قدوسی درباره اظهاراتش مربوط به MI۶ نکرده است.

هیات نظارت بر رفتار نمایندگان

محمد جواد جمالی در گفت‌وگو با ایسنا، در توضیح جلسه هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: امروز هیأت نظارت میزبان دهقان نماینده طرقبه برای بررسی شکایت معاونت حقوقی رئیس جمهور و آقای احمد آبادی از دفتر مبارزه با پولشویی بود.

وی افزود: این شکایت ناظر به صحبت‌ها و سخنرانی آقای دهقان در مجلس و مصاحبه‌های ایشان بود که ما وقتی متن منتشر شده از صحبت‌های ایشان را دیدیم به این نتیجه رسیدیم که آقای دهقان به فرد خاصی اشاره نکرده است لذا نتیجه گیری هیأت این بود که سخنرانی و صحبت‌های آقای دهقان خلاف وظایف نمایندگی نبوده است.

وی با اشاره به بررسی شکایت دفتر امام جمعه کرج از مطهری نماینده تهران گفت: آقای مطهری صحبت‌هایی درباره همایشی که قرار بود در کرج برگزار شود و سخنرانی ایشان در آن لغو شده بود، مطرح کرد که هیأت آن را خارج از وظایف نمایندگی ندانست.

سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان با بیان اینکه «شکایتی از ذوالنور درباره صحبت‌هایش از رئیس جمهور شده است» گفت: آقای ذوالنور صحبت‌هایی درباره عدم حضور رئیس جمهور در زمستان گذشته در محل کارش را مطرح کرد که قرار شد در اولین جلسه برای ارائه توضیحات در هیأت حضور پیدا کند.

جمالی با اشاره به شکایت‌ها از کریمی قدوسی گفت: آقای کریمی قدوسی در قم صحبت‌هایی را درباره آقای روحانی و آقای لاریجانی مطرح کرده که در پی آن دادستانی کل کشور علیه ایشان شکایت کرد. قرار شد که در این باره در هیأت نظارت حضور پیدا کرده و توضیح دهد. همچنین شکایتی از یک نهاد رسمی از آقای کریمی قدوسی درباره فیلم منتشر شده از آقای دری اصفهانی در مجلس به هیأت رسیده است که در این باره هم آقای کریمی قدوسی در هیأت توضیح می‌دهد.

جمالی با بیان اینکه «از آقای خجسته نماینده همدان دو شکایت به هیأت رسیده است»، گفت: یک شکایت مربوط به آقای خسروتاج درباره اظهارات پیرامون در پشت پرده سفارش خودرو است. شکایت دیگر را معاونت حقوقی رئیس جمهور درباره صحبت‌های آقای خجسته در خصوص حوزه اقتصاد مطرح کرده است. در این باره قرار شد حقوق دانان عضو هیأت نظر نهایی خود را اعلام کنند.

وی افزود: آقای صادقی نماینده تهران صحبت‌هایی درباره برخی نمایندگان مبنی بر اینکه آنها درباره مسائلی در برخی کمیسیون‌ها تطمیع شده‌اند مطرح کرده که در این باره قرار شد هیأت نظارت به آقای صادقی تذکر کتبی دهد.

وی به حضور امیرآبادی نماینده قم در جلسه هیأت نظارت اشاره و اظهار کرد: معاونت حقوقی رئیس جمهور از آقای امیرآبادی درباره اظهار نظرش در خصوص سفر به نیویورک و هزینه این سفر و تعداد افراد شرکت کننده شکایتی را مطرح کرد که هیأت این صحبت‌ها را خلاف وظایف نمایندگی تشخیص نداد.

سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان اضافه کرد: معاونت حقوقی رئیس جمهور از آقای احمد علیرضا بیگی نماینده تبریز شکایتی مطرح کرد که ایشان صحبت‌هایی درباره هزینه‌های انتخاباتی و برداشت از بیت‌المال بیان کرد. هیأت این صحبت‌ها را خارج از مصادیق نمایندگی تشخیص داد و موضوع را به دادگاه ارجاع نمود.

جمالی درباره اظهارات کریمی قدوسی درباره MI۶ گفت: سپاه تنها بیانیه و جوابیه‌ای را منتشر کرده است که تکذیبیه بوده، شکایتی از ایشان به هیأت نرسیده است.

وی با بیان اینکه مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی شکایتی از هاجر چنارانی نماینده نیشابور به هیأت داده است، گفت: خانم چنارانی انتساباتی در صحبت‌هایشان به آقای مونسان مطرح کرده است که در پی آن شکایت صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه «پروانه سلحشوری نماینده تهران برای بررسی شکایت از او درباره نطقش در جلسه امروز هیأت نظارت به دلیل کسالت حضور پیدا نکرد و این پرونده در جلسه بعدی مورد بررسی قرار می‌گیرد»، گفت: موضوع دیگر مربوط به صحبت‌های آقای ذوالنور و آقای حاجی دلیگانی درباره مدیران دو تابعیتی است که قرار شد این دو نماینده در جلسه بعدی برای ارائه آخرین توضیحات‌شان حضور پیدا کنند.

جمالی با بیان اینکه «شکایتی از مسئولان پالایشگاه نفت کرمانشاه از یکی از نمایندگان صورت گرفته است» گفت: شکایتی از یکی از نمایندگان به هیأت رسیده مبنی بر اینکه این نماینده همزمان در هیأت مدیره شرکت نیز عضویت دارد. توضیح این نماینده آن است که استعفا داده، قرار شد از معاونت قوانین مجلس استعلام‌های لازم صورت گیرد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

لیست متخصصین و متعهدین به معیشت، کار و تولید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *