صفحه اصلی / سیاسی / دولت / تاکید جهانگیری بر کار شبانه روزی برای مدیریت بازار شب عید

تاکید جهانگیری بر کار شبانه روزی برای مدیریت بازار شب عید

معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه رفع دغدغه‌های مردم برای ایام پایانی سال نیازمند کار جهادی است، خاطر نشان کرد: باید همچون سنوات گذشته کالاهای اساسی در ایام عید به وفور در دسترس مردم باشد.

جلسه شورای هماهنگی اقتصادی

به گزارش کسب و کار نیوز، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری ظهر چهارشنبه در جلسه بررسی نحوه تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز ایام پایان سال با اشاره به افزایش تقاضا در ایام پایانی سال، از دستگاه‌های اصلی مرتبط با تأمین کالاهای مورد نیاز مردم خواست با کار شبانه روزی، بازار شب عید را به شکلی مناسب مدیریت کنند تا مردم در این زمینه دغدغه‌ای نداشته باشند.

وی اظهار کرد: با سیاست گذاری و برنامه ریزی‌های مناسب دولت، مردم در چند سال اخیر دغدغه‌ای برای تأمین کالاهای مورد نیاز شب عید نداشتند و شاهد رضایت‌مندی مردم طی سال‌های اخیر بودیم. امسال اما به‌نظر می‌رسد که مردم با نگرانی کمبود کالاهای اصلی مورد نیاز شب عید نظیر میوه، آجیل و شیرینی مواجه هستند که لازم است وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی با کار جهادی و تلاش ۲۴ ساعته، دغدغه مردم را رفع کنند تا مردم نسبت به تأمین کالاهای مورد نیازشان دغدغه نداشته باشند و ایام پایانی سال با حداقل مشکلات سپری شود.

معاون اول رئیس جمهوری همچنین از استانداران، فرمانداران و اصناف مختلف کشور خواست با جدیت هرچه بیشتر پای کار بیایند تا ایام پایانی سال و بازار شب عید امسال مانند سنوات گذشته به خوبی مدیریت شود و مردم دغدغه جدی برای تأمین کالاهای مورد نیاز نداشته باشند.

جهانگیری از سازمان برنامه و بودجه کشور و بانک مرکزی نیز خواست برای تأمین منابع مالی مورد نیاز وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت برای مدیریت بازار شب عید اهتمام جدی داشته باشند و روند پرداخت اعتبارات و منابع مالی مورد نیاز را تسریع کنند.

در این جلسه که وزرای کشور، دادگستری، رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس کل بانک مرکزی و شهردار تهران نیز حضور داشتند، وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای تأمین اقلام و کالاهای مورد نیاز شب عید و توزیع و عرضه این کالاها ارائه کردند و از برنامه‌ریزی و اهتمام جدی خود برای مدیریت بازار ایام پایانی سال خبر دادند.

همچنین در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی نسبت به تخصیص منابع ریالی و ارزی مورد نیاز برای تأمین کالاهای اساسی اطمینان خاطر داد.

در این جلسه علاوه بر بحث و تبادل نظر در خصوص تأمین میوه، آجیل و شیرینی برای ایام پایانی سال، موضوع تأمین گوشت، مرغ، روغن، شکر، پوشاک و لوازم خانگی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پس از ارائه گزارش نمایندگان دستگاه‌های مرتبط، تصمیمات لازم برای تأمین این اقلام به میزان مناسب اتخاذ شد.

در این جلسه مصوب شد که صادر کنندگان به میزان ارز ناشی از صادرات می‌توانند واردات انجام دهند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

ظریف

اروپایی ها برجام را برای رهایی از تعرفه های ترامپ فروختند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، وزیر امور خارجه در صفحه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *