صفحه اصلی / اجتماعی / جامعه و شهری / پیگیری جدی واگذاری ۳۰ درصد پست‌های مدیریت شهری به زنان از ابتدای سال آینده

معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران عنوان کرد

پیگیری جدی واگذاری ۳۰ درصد پست‌های مدیریت شهری به زنان از ابتدای سال آینده

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران از پیگیری جدی اجرای برنامه سوم توسعه شهر تهران از ابتدای سال آینده خبر داد و گفت: در راستای اجرای احکام این برنامه، پیگیر واگذاری 30 درصد از مشاغل و پست‌های مدیریت شهری تهران به زنان خواهیم بود.

سکینه اشرفی معاون شهردار تهران

به گزارش کسب و کار نیوز، سکینه اشرفی صبح سه‌شنبه در مراسم بزرگداشت مقام زن و مادر و تجلیل از بانوان همکار در معاونت با اشاره به نقش موثر زنان در عرصه تصمیم‌سازی‌ها و سیاست‌گذاری‌ها در کشور اظهار کرد: زنان حضور جدی در مشاغل کارشناسی در سطح ادارات و دستگاه‌های سراسر کشور از جمله شهرداری تهران دارند و این حضور باعث شده تا نقش زنان در عرصه‌های برنامه‌ریزی، تصمیم‌سازی و سیاست‌گذاری یک نقش غیرقابل انکاری باشد.
وی با ذکر نمونه‌ای از تلاش و نقش موثر زنان در حوزه برنامه‌ریزی، اضافه کرد: برای مثال، بیش از ۸۰ درصد همکارانی که در تدوین و بازآرایی برنامه سوم توسعه شهر تهران نقش و مداخله داشتند را بانوان کارشناس تشکیل می‌دادند که نشان دهنده حضور موثر این قشر در این عرصه برنامه‌ریزی و تصمیم‌سازی است.
اشرفی تصریح کرد: البته علی‌رغم این حضور جدی در عرصه کارشناسی اما متاسفانه به موضوع ارتقای شغلی زنان کمتر توجه شده و نقش زنان در عرصه مدیریتی بسیار کمرنگ‌تر از حضور آنان در بخش کارشناسی است.
وی با تاکید بر اینکه جایگاه زنان به عنوان قشر اثرگذار و متفکر باید ارتقاء پیدا کند، اضافه کرد: سقف شیشه‌ای و کوتاهی که برای زنان در عرصه‌های مدیریتی و اجرایی دیده شده باید شکسته شود و زنان بتوانند علاوه بر عرصه تصمیم‌سازی در عرصه‌های تصمیم‌گیری نیز حضور پیدا کنند و این نیاز به فرهنگسازی و تغییر نگرش عمومی دارد.
اشرفی به تجربه حضور خود به عنوان معاون استاندار سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: تغییر نگرش عمومی در استان سیستان و بلوچستان که تصوری سنتی از آن در اذهان وجود دارد، باعث شد در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال ۹۶، حدود ۱۱۰۰ زن بلوچ کاندیدای انتخابات شوند و در نهایت ۴۱۸ نفر از آنها به شوراها راه پیدا کردند.
معاون شهردار تهران در ادامه به ضرورت تغییر این نگاه در بدنه شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: برای اولین بار در زمان بازآرایی برنامه سوم توسعه شهر تهران پیشنهاد حضور بیشتر زنان در مشاغل مدیریت شهری مطرح شد که خوشبختانه با تصویب اعضای محترم شورای شهرتهران، مصوب شد که ۳۰ درصد مشاغل مدیریتی شهری به زنان اختصاص پیدا کند.
وی تاکید کرد: معاونت برنامه‌ریزی شهرداری به عنوان متولی اجرای برنامه سوم توسعه شهر تهران از ابتدای سال آینده، پیگیر واگذاری ۳۰ درصد از مشاغل و پست‌های مدیریت شهری تهران به زنان خواهد بود.
اشرفی خطاب به زنان حاضر در جلسه گفت: باید خودتان را قوی کنید و آماده پذیرش کارهای بزرگ‌تری باشید؛ زنان به لحاظ وجدان و تعصب کاری بسیاری ساعی و جدی در محیط کار هستند و این وجدان اگر با توانمندی همراه شود، می‌تواند به ارتقای جایگاه زنان در شهرداری تهران کمک کند.
در ادامه این نشست، بخشی از بانوان حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات خود پیرامون مسائل کاری و ضرورت ارتقای شغلی بانوان در این معاونت پرداختند و در پایان جلسه نیز با اهدای گل و لوح از بانوان حاضر تجلیل شد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

جـولان مافیـای پسماند

  به گزارش کسب و کار نیوز در تمام مناطق پایتخت شاهد فعالیت زباله گردهایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *