صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / پارلمان عراق: طرف‌های خارجی تروریسم را به تحرک وامی‌دارند

پارلمان عراق: طرف‌های خارجی تروریسم را به تحرک وامی‌دارند

رییس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق اعلام کرد که طرف‌های خارجی عناصر تروریستی را برای ایجاد هول و وحشت در میان عراقی‌ها به تحرک وامی‌دارند.

پارلمان عراق

به گزارش کسب و کار نیوز، به نقل از ایسنا، شبکه سومریه نیوز اعلام کرد، حاکم زاملی، رییس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق در سخنانی اظهار داشت: عملیات اخیر گروه‌های تروریستی با عوامل خارجی ارتباط داشته و این حملات، پس از افزایش درخواست‌ها مبنی بر اخراج نیروهای آمریکایی از عراق صورت گرفته است.

وی افزود: داعش بیش از ۳۵ شهروند عراقی را که در صحرای غربی در جست‌وجوی غذا بودند، ربود و چوپانان گله‌ها را در حویجه و همچنین ماهیگیران در صلاح الدین را کشت و همین موارد بهترین شاهد بر اظهارات ماست.

این مقام عراقی تصریح کرد: فعالیت داعش در سال‌های اخیر شتاب بیشتری یافته است و برخی طرف‌ها تلاش می‌کنند که برای ترساندن عراقی‌ها این گروه را به تحرک وادارند.

رییس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق با اشاره به حضور نیروهای آمریکایی در کشورش، ادامه داد: از دولت فدرال می‌خواهیم که یک موضع جدی برای پایان دادن به حضور نیروهای خارجی در کشور اتخاذ کند و آمریکایی‌ها را تحت فشار قرار داده تا از داعش به عنوان اهرم فشاری علیه عراقی‌ها استفاده نکنند.

زاملی گفت: تعداد داعشی‌های موجود در عراق بیش از ۲۰۰۰ تن نیست و این افراد در مناطق دورافتاده مستقر هستند و هیچ پناهگاهی ندارند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

russia

بررسی همکاری‌های ترانزیتی در دیدار سفیر ایران با معاون وزیر حمل‌ونقل روسیه

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، در این ملاقات دو طرف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *