صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / ضرورت توجه به حفظ حرمت و کرامت انسانی افراد در گزینش نیروی انسانی

ضرورت توجه به حفظ حرمت و کرامت انسانی افراد در گزینش نیروی انسانی

معاون اداری مالی و مدیریت منابع و دبیر هیات مرکزی گزینش وزارت علوم گفت: حضور نیروی انسانی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با عبور افراد از مسیر گزینش صورت می‌گیرد و این امر باید به گونه‌ای انجام پذیرد که کرامت و حرمت افراد در هر شرایطی رعایت شود.

نظرپور

به گزارش کسب و کار نیوز، دکتر نظرپور در نشست آموزشی فرآیند بازرسی در گزینش ویژه مدیران هسته‌های گزینش دانشگاه که در محل وزارت علوم برگزار شد، با اشاره به اینکه موضوع گزینش و گزینش‌گران، بازرسی و نظارت و اظهار نظر در مورد پرونده‌های افراد در حوزه‌های دانشگاهی از موضوعات حساس به شمار می‌رود گفت: کار شما بسیار امر حساسی است و اگر دقت لازم انجام نشود امکان اینکه خطای شما اثری طولانی در زندگی فرد داشته باشد، بسیار است و بایستی پاسخگوی رفتارها و قضاوت‌هایتان باشید.

وی به بحث آموزش در حوزه گزینش اشاره کرد و گفت: منابع انسانی در هر کشور نقش موتور پیش روی آن سازمان را دارد؛ لذا توجه به این موضوع که چه عواملی باعث می‌شود تا این موتور به خوبی کار کند و اینکه انتخاب شما برای حضور افراد و نیروی انسانی در خروجی آن سازمان‌ها هم نقش دارد، همه از مسائل مهم این حوزه به شمار می‌رود و افراد باید آموزش دیده وارد امر گزینش و قضاوت شوند.

دبیر هیات مرکزی گزینش وزارت علوم تصریح کرد: اگر افراد از مسیر درست گزینش شوند ما کمترین مشکلات را در حوزه منابع انسانی که نقش مهم در توسعه علمی کشور دارد، خواهیم داشت پس باید نهایت دقت را در این امر داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: اظهارنظرها و قضاوت‌های ما می‌تواند در تصمیم‌گیری‌ها تاثیر بسزایی داشته باشد و نظرات منصفانه شما روی مخاطبان می‌تواند تاثیر بهتری داشته باشد و لذا ما از همکاران‌مان در این حوزه انتظار داریم گزارشات سه ماهه، شش ماهه و سالیانه خود را به طور مرتب برای ما ارسال کنند زیرا ارسال همین گزارشات می‌تواند نشانگر تلاش‌های شما در این حوزه هم باشد.

وی به بحث الکترونیکی کردن سیستم‌های اداری اشاره کرد و افزود: بیشتر کارها در حال حاضر در بخش گزینش به شکل دستی صورت می‌گیرد که امیدواریم بتوانیم ازسیستم‌های مطمئن و امن در سامانه‌های الکترونیکی استفاده کنیم و وجود کارگاه‌های آموزشی و استفاده از تجربیات دیگران و به کارگیری از اساتید مجرب هم می‌تواند کمک شایانی در امر بازرسی و گزینش داشته باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وی خاطر نشان کرد: در هنگام بررسی پرونده‌های گرینشی کاهش زمان بررسی یک پرونده و تسریع در پاسخگویی‌ها بسیار مهم است و در نهایت تاکید می‌کنم که حفظ آبرو و کرامت انسان‌ها در سر لوحه کار ما باشد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

payamnoor

شرایط بازگشت به تحصیل و بخشودگی بدهی دانشجویان دانشگاه پیام نور اعلام شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از دانشگاه پیام نور، دکتر زمانی با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *