صفحه اصلی / اجتماعی / حوادث و انتظامی / تهران چند شیر آتش‌نشانی دارد؟
تهران چند شیر آتش‌نشانی دارد؟

تهران چند شیر آتش‌نشانی دارد؟

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اینکه بیش از ۷۰۰۰ شیر آتش‌نشانی در تهران وجود دارد، از نظارت و ترمیم مستمر شیرهای آتش نشانی نصب شده در سطح پایتخت خبر داد.

شیر آتش نشانی

سید جلال ملکی در گفت وگو با ایسنا درباره نظارت آتش نشانی بر سالم بودن شیرهای آتش نشانی اظهارکرد: اطلاعات مربوط به تمامی شیرهای آتش نشانی در سطح شهر در آتش نشانی موجود است، در شهر تهران بیش از ۷۰۰۰ شیر آتش‌نشانی وجود دارند که بیشترین تعداد آن‌ها در منطقه ۱۲، یعنی در محدوده بازار تهران، به علت باریک بودن کوچه‌های این منطقه متمرکز شده است و تمامی مناطق آتش نشانی موظفند تا نسبت به انجام بازدیدهای دوره‌ای از این شیرها و اطمینان از سالم بودن آن اقدام کنند که اصطلاحاً در میان آتش نشانان به آن شیرشناسی می‌گویند.

ملکی با اشاره به بازرسی‌های انجام شده از این شیرها اظهارکرد: در بازرسی از این شیرها عیوب ظاهری، چیدمان و فضای اطراف، نحوه دسترسی، عیوب فنی، فشار آب و … مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر چنین ایرادهایی وجود داشته باشد، تیم‌های فنی هر منطقه آتش نشانی با حضور در محل نسبت به رفع آن اقدام می‌کنند؛ گاهی نیز تشخیص داده می‌شود که یک شیر به دلایلی نظیر فرسودگی و… کلاً عوض شده و شیر جدیدی به جای آن نصب شود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران افزود: در مواردی هم لازم است که برای حل مشکل اقدام به حفاری یا کنده کاری شود که در این صورت هماهنگی‌های لازم با اداره آب و شهرداری منطقه انجام شده و عملیات ترمیم و نوسازی انجام می‌شود.

وی درباره خسارت‌های وارد شده به این شیرها نیز گفت: با توجه به جنس بدنه این شیرها خسارت جدی به آن وارد نمی‌شود اما گاهی ممکن است شیرهای آن دچار مشکل شده یا از داخل دچار ایراداتی شود، گاهی اوقات نیز لازم است که شیرها دوباره رنگ آمیزی شوند و شکل ظاهری آنها ترمیم شود.

به گفته ملکی، این شیرها در بسیاری از حوادث حریق نقش مؤثری در اطفای حریق داشته و به همین دلیل نیز در بازدیدهای دوره‌ای منظم باید از سالم بودن آنها مطمئن شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران درباره مواردی که ممکن است شهروندان با خراب بودن این شیرها مواجه شوند گفت: اگر شهروندان با نشت آب از این شیرها مواجه شده یا متوجه تخریب آن شوند، می‌توانند به نزدیکترین ایستگاه آتش نشانی مراجعه کرده و موضوع را اطلاع دهند اما خوشبختانه با توجه به بازدیدهای منظمی که انجام می‌شود، چنین احتمالی کم است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

ثبت تردد ۵۳۰ میلیون مسافر جاده‌ای/ ۸۲۸ فوتی در سفرهای نوروزی

به گزارش کسب و کار نیوز ، سردار کمال هادیان‌فر معاون حمل و نقل وزارت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.