صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / انتشار اخباری درباره تعیین جانشین برای بوتفلیقه

انتشار اخباری درباره تعیین جانشین برای بوتفلیقه

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع نزدیک به حاکمیت در الجزایر از تعیین رمطان لعمامره مشاورسیاسی عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهور الجزایر به عنوان کاندیدای جانشین وی به هدف کاستن از موج اعتراضات در این کشور خبر داده است.

بوتفلیقه

به گزارش کسب و کار نیوز، به نقل از اسپوتنیک، طبق گزارش رویترز، منابعی در محافل نزدیک به حاکمیت الجزایر گفته‌اند که بوتفلیقه به دلیل کهولت سن و مریضی احتمالا از رقابت در انتخابات انصراف داده و مشاور سیاسیش لعمامره را به عنوان کاندیدای جانشین خود وارد این انتخابات کند.

خبرگزاری رویترز معتقد است که تعیین احتمالی این دیپلمات و وزیر خارجه سابق به جانشینی عبدالعزیز بوتفلیقه می تواند آرامش نسبی را در الجزایر برقرار کرده وانسجام نظام سیاسی را تضمین کند.

استفاده از شبکه های اجتماعی نزد جوانان الجزایری به عنوان یک منبع دریافت اطلاعات رواج زیادی دارد و رمطان لعمامره ۶۶ ساله نیز از شبکه اجتماعی توئیتر به عنوان یک امتیاز برای خود بهره می برد.

بر اساس اعلام دفتر ریاست جمهوری الجزایر، بوتفلیقه برای انجام یک سری آزمایشات معمول به سوئیس سفر کرده است. به گفته حسنی عبیدی، از صاحب نظران سیاسی الجزایر، این سفر تعیین‌کننده خواهد بود.

در ۲۲ فوریه، مخالفان نامزدی عبدالعزیز بوتفلیقه در انتخابات الجزایر به در شهر های این کشور از جمله پایتخت و همچنین شهر پاریس به خیابانها آمدند و مخالفت خود با وی را اعلام کردند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

سفیر انگلیس

سفیر انگلیس با اطلاع قبلی از کشور خارج شده است

به گزارش کسب و کار نیوز،  «راب مک ایر» سفیر انگلیس در تهران با اطلاع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *