صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / پیشگیری از مهاجرت نخبگان علمی با ایجاد اشتغال مولد

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی خبر داد: ایده‌های فناورانه نبخگان حوزه زیست فناوری حمایت می‌شود

پیشگیری از مهاجرت نخبگان علمی با ایجاد اشتغال مولد

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری از حمایت این ستاد از فعالیت‌ها و ایده‌های نوآورانه و فناورانه نخبگان و جوانان در حوزه زیست فناوری با اجرای مدل سرمایه گذاری جسورانه خبر داد و گفت: در تلاشیم با ایجاد اشتغال مولد از مهاجرت نخبگان علمی به دیگر کشورها جلوگیری کنیم.

به گزارش کسب و کار نیوز، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری از حمایت این ستاد از فعالیت‌ها و ایده‌های نوآورانه و فناورانه نخبگان و جوانان در حوزه زیست فناوری با اجرای مدل سرمایه گذاری جسورانه خبر داد و گفت: در تلاشیم با ایجاد اشتغال مولد از مهاجرت نخبگان علمی به دیگر کشورها جلوگیری کنیم.
مصطفی قانعی با اشاره به تاثیرات علم زیست فناوری در توسعه اقتصادی کشور اظهارداشت: در حال حاضر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری با تولید داروهای زیستی ثابت کرده است که نه تنها هزینه ای برای دولت ندارد بلکه با کمک این علم می تواند نقشی اساسی در رونق اقتصادی کشور داشته باشد. وی بیان کرد: هم اکنون با توجه به نیروی انسانی متخصصی که در حوزه زیست فناوری داریم، قطعا می‌توانیم محصولات ساخته شده در داخل را جای محصولات وارداتی استفاده کنیم زیرا توانمندی جوانان ایرانی در این عرصه بسیار زیاد است.
وی افزود: ستاد در تلاش است تا با اجرای مدل سرمایه گذاری جسورانه، از فعالیت‌ها و ایده‌های نوآورانه و فناورانه نخبگان و جوانان در حوزه زیست فناوری حمایت کند. قانعی در ادامه تاکید کرد: اگر دولت بودجه های زیستی را به اندازه کافی و بر اساس مدلی که ستاد توسعه زیست فناوری ارایه کرده است، در نظر گیرد، طی سال های آینده از خروج ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری می شود. به گفته دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، بودجه ستاد توسعه زیست فناری در سال ۹۷، حدود ۱۹ میلیارد تومان بود. متاسفانه این مبلغ در لایحه بودجه پیشنهادی سال آینده با کاهش ۴۰ درصدی، مواجه شده است.

همچنین مطالعه کنید:

تغییرات قیمت ماهی در ۵ سال گذشته

به گزارش کسب و کار نیوز ، براساس اعلام سازمان شیلات، در بخش ماهیان شمال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *