صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / شرایط کارهای دانش بنیان برای دانشمندان ایرانی بازگشته فراهم شود

تمایل به ایجاد کسب و کار؛

شرایط کارهای دانش بنیان برای دانشمندان ایرانی بازگشته فراهم شود

معاون امور بین‌الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری گفت: طی چند سال گذشته یک هزار و ۱۰۰ نفر از دانشمندان ایرانی مقیم خارج به کشور بازگشتند و به کسب و کار دانش‌بنیان پرداخته‌اند.

به گزارش کسب و کار نیوز، علی مرتضی بیرنگ در خصوص آخرین وضعیت بازگشت ایرانیان مقیم خارج به کشور اظهار کرد: تاکنون طی سه الی چهار سال گذشته هزار و صد نفر از ایرانیان مقیم خارج به کشور بازگشتند. این افراد به فعالیت های علمی آموزشی می پردازند. بیرنگ ادامه  داد: برخی از آنها یک شرکت دانش بنیان راه اندازی کرده اند و برخی دیگر  در یک شرکت دانش بنیان در واحد تحقیق و توسعه مشغول به کار هستند. همچنین برخی از این نخبگان هم اکنون عضو هیات علمی دانشگاه یا پژوهشگاه ها هستند. به گفته وی، این دانشمندان ایرانی بیشتر علاقمند هستند تا کسب و کار دانش بنیان راه اندازی کنند.

وی با بیان اینکه طرح همکاری با نخبگان ایرانی مقیم خارج از سوی معاونت امور بین الملل معاونت علمی مورد پیگیری قرار گرفته که تاکنون نیز نتایج خوبی به همراه داشته است، تاکید کرد: در حال حاضر یکی از برنامه های موفق در این زمینه را در جهان داریم. وی افزود: محققان ایرانی که از خارج به کشور بازگشته اند خیلی مشتاق به استخدام در دولت نیستند آنها بیشتر انتظار دارند شرایط کارهای دانش بنیان برای آنها فراهم شود.

همچنین مطالعه کنید:

ایدرو، پرچمدار ۲۵ پروژه اثرگذار ۱۷ هزار میلیاردی در ایران

به گزارش کسب و کار نیوز، عالی با اعلام این خبر گفت: این پروژه های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *