صفحه اصلی / سیاسی / مجلس / تاکید وزیر کشور بر کنترل قاچاق دام

دهقان با اشاره به جلسه کمیسیون امنیت ملی خبر داد

تاکید وزیر کشور بر کنترل قاچاق دام

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه طبق گفته وزیر کشور قاچاق دام قابل کنترل است، گفت: قرار است ظرف دو هفته آینده نیروهای سپاه در مرزهای زمینی و دریایی برای مقابله با قاچاق کالا به کمک نیروهای مرزی روند که با این اتفاق شاهد توفیقات بیشتری برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز خواهیم بود.

رحمانی فضلی وزیر کشور

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، کمال دهقانی در توضیح دومین جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی برای بررسی حادثه تروریستی زاهدان و همچنین مسائل مربوط به مرزها با حضور وزیر کشور گفت: کمیسیون امنیت ملی بنا به درخواست‌های نمایندگان در مورد وضعیت مرزها امروز میزبان وزیر کشور بود که در این جلسه درباره همکاری وزارت کشور با کشورهای همسایه موضوع بازگشایی مناطق مرزی همچون سلماس و قصر شیرین صحبت شد. همچنین بر لزوم تسهیل تردد زائران اربعین تاکید شد.

وی افزود: لزوم مبارزه با قاچاق کالا و ارز مشخصاً قاچاق دام از جمله موارد مورد تاکید نمایندگان در این جلسه بود که وزیر کشور توضیح داد که قاچاق دام در حد سازمان یافته نیست و در حد محدود است که نمی‌توان این اتفاق را هم انکار کرد ولی قاچاق دام قابل کنترل می‌باشد و دستگاه‌ها اقدامات خود را انجام می‌دهند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که قرار است از دو هفته آینده نیروهای سپاه به کمک نیروهای مرزی برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مرزهای زمینی و دریایی مستقر شوند که قطعاً با توجه به امکانات گسترده‌تر سپاه شاهد مبارزه قاطع‌تر با قاچاق خواهیم بود.

دهقانی یکی دیگر از مباحث مطرح در این جلسه را لزوم کنترل مرزهای ایران و پاکستان عنوان و اظهار کرد: نمایندگان در این جلسه از اهمال و برخورد انفعالی دولت پاکستان با تروریست‌ها انتقاد داشتند. اینکه این نحو کنترل مرز و مبارزه با تروریسم می‌تواند در امنیت مرزها و روابط فیمابین ایران و پاکستان تأثیر گذارد موضوعی است که مغایر با اصل سیاست دولت پاکستان در کنترل مرز و اتباع خود جهت عدم مشارکت در اقدامات تروریستی است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: روند فعلی در کنترل مرز توسط پاکستان خلاف موافقتنامه امنیتی ایران و پاکستان است. انتظار این است که پاکستانی‌ها بر روی مرزهای خود احاطه داشته باشند که این موضوع مشاهده نمی‌شود. اقدامی که باعث بروز ناامنی در مرزهای کشورمان شده است. لذا نمایندگان در این جلسه خواستار پیگیری این موضوع از سوی وزیر کشور و انجام اقدامات مناسب برای تأمین امنیت مرزهای شرقی شدند.

دهقانی درباره موضوع حادثه تروریستی زاهدان نیز گفت: وزارت کشور در مرحله بررسی موضوع است که قرار شد گزارش کاملی از چگونگی وقوع حادثه تروریستی را بعد از تکمیل به مجلس ارائه کند. دستگاه‌های دیگر یعنی ستاد کل نیروهای مسلح و سپاه نیز موضوع را جداگانه بررسی می‌کنند که امیدواریم هر چه سریع‌تر نتایج آن روشن شود. قطعاً مجلس هم پیگیر این موضوع خواهد بود و متناسب آن اظهار نظر می‌کند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

ظریف

سیاست خارجی حوزه دعوای گروهی و جناحی نیست

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، «محمد جواد ظریف»  صبح یکشنبه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *