صفحه اصلی / سیاسی / سیاست خارجی و هسته ای / احمدابوالغیط: کشورهای عربی و اروپایی فقط در موضوع هسته‌ای ایران، موضع متفاوت دارند

احمدابوالغیط: کشورهای عربی و اروپایی فقط در موضوع هسته‌ای ایران، موضع متفاوت دارند

دبیرکل اتحادیه عرب با اشاره به اینکه امیدوارم کشورهای اروپایی اهمیت ثبات جهان عرب و عدم دخالت در امور داخلی کشورهای آن را درک کرده باشند، افزود: موضع اروپایی - عربی در رابطه با دخالت‌های ایران در امور کشورهای عربی یکسان است و هر دو طرف مخالف این دخالت‌ها هستند.

ابوالغیط

به گزارش کسب و کار نیوز، دیروز (یکشنبه) نیز سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در اولین روز نشست موسوم به شرم الشیخ مدعی شد: حوثی‌ها که مورد حمایت ایران قرار دارند، مسئول وضعیت کنونی یمن هستند.

او اظهار کرد که عربستان بر اهمیت تلاش‌های بین‌المللی در حمایت از دولت قانونی یمن (دولت مستعفی) تأکید دارد.

وی همچنین مدعی شد که انصارالله یمن تاکنون بیش از ۲۰۰ موشک بالستیک ایرانی به سوی شهرهای عربستان شلیک کرده است.

ملک سلمان با طرح این ادعا که ایران از حوثی ها و دیگر شبه‌نظامیان منطقه حمایت می‌کند و رفتارهای خصمانه و دخالت‌های آشکاری در امور داخلی دیگر کشورها دارد، گفت: این رفتارهای ایران مستلزم موضعی یکپارچه و بین‌المللی است تا ایران به اصل حسن همجواری و دیگر معاهدات بین‌المللی پایبند باشد و برنامه هسته‌ای و بالستیک خود را متوقف کند.

بر اساس این گزارش، نشست دو روزه شرم الشیخ دیروز (یکشنبه) میان سران کشورهای عربی و اروپایی به ریاست عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر در این کشور آغاز به کار کرد و امروز (دوشنبه) به پایان خواهد رسید. عبدالفتاح سیسی در آغاز این نشست گفت که چالش‌های مشترک در کانون‌های نزاع در منطقه نمود پیدا کرده است که در رأس آن، مساله فلسطین قرار دارد که نخستین مساله عرب‌ها و یکی از ریشه‌های اصلی این نزاع‌ها است، چراکه باعث شده نه تنها محرومیت مردم فلسطین از حقوق قانونی‌شان ادامه داشته باشد بلکه حقوق بشر فلسطینی‌ها که جامعه بین الملل آن را مورد غفلت قرار داده، به هدر می‌رود.

سیسی گفت: ما نیاز مبرمی به این امر داریم که یکپارچه در مقابل تروریسم بایستیم. باید به رویکرد جامعی جهت رویارویی با تررویسم از طریق ممانعت از راه‌های حمایت مالی از آن و ایدئولوژی رادیکالی دست یافته شود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

موسوی

سردار سلیمانی قهرمان جهانی مبارزه با تروریسم بود

به گزارش کسب و کار نیوز، «سید عباس موسوی» بعد از ظهر امروز یکشنبه در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *