صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / «نیروهای ویژه انگلیس در سوریه حضور داشته‌اند»

«نیروهای ویژه انگلیس در سوریه حضور داشته‌اند»

وزارت دفاع انگلیس اذعان کرد که نیروهای «سرویس هوایی ویژه» این کشور بر خلاف رأی پارلمان در دسامبر ۲۰۱۵ که بر اساس آن فقط حملات هوایی در سوریه مجاز بود و همچنین تضمین دولت مبنی بر این که «نیروهای انگلیسی وارد زمین مبارزه در داخل سوریه نمی‌شوند»، به جنگ با داعش در این کشور مشغول بوده‌اند.

image.png

به گزارش کسب و کار نیوز، به نقل از پایگاه خبری ساندی تایمز، علنی شدن حضور نظامی نیروهای ویژه انگلیسی از سوی وزارت دفاع این کشور، در پاسخ به درخواست آزادی و انتشار اطلاعات در مورد مرگ گروهبان مت تورنو، یکی از سربازان «سرویس هوایی ویژه» که به همراه دو سرباز آمریکایی دیگر مارس سال گذشته در سوریه کشته شد، منتشر شده است.

وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد: نیروهای انگلیسی که در کنار نیروهای مسلح کشورهای دیگر انجام خدمت می‌کنند، به گونه‌ای فعالیت دارند که گویا خود از سربازان کشور میزبان هستند و تحت فرماندهی آن کشور عمل می‌کنند.

سرویس هوایی ویژه (اس اِی اس) واحد نیروهای ویژه ارتش انگلیس است. وظایف این نیرو شامل مبارزه با تروریسم، عملیات شناسایی محرمانه، اقدام عملی و مبارزه با گروگان‌گیری است. بیشتر اطلاعات و اقدامات مربوط به این نیرو بسیار سری است و دولت انگلیس و وزارت دفاع به خاطر حساس بودن عملیات‌های این نیرو اغلب در مورد آن صحبت نمی‌کنند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

instex

جزئیات اولین تراکنش در حال انجام اینستکس

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، نشریه نیویورک تایمز  با اشاره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *