صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / تشکیل بیش از ۱۰ هزار پرونده تخلف در سایت «دیوار»

معاون پلیس فتا خبر داد

تشکیل بیش از ۱۰ هزار پرونده تخلف در سایت «دیوار»

معاون امور بین‌الملل و حقوقی پلیس فتای ناجا از تشکیل بیش از ۱۰ هزار پرونده تخلف در سایت دیوار از ابتدای امسال تا کنون و ورود دادستانی به این موضوع خبر داد.

سرهنگ حسین رمضانی درباره آخرین وضعیت سایت «دیوار» و اینکه گفته می‌شود پلیس درخواست تعطیلی این سایت را داده است، گفت: پلیس فتا همواره حامی استارت‌آپ‌ها و وب‌سایت‌های مختلف در فضای مجازی بوده است و از حقوق کاربران و مالکان آنها حمایت می‌کند. در این میان سایت‌هایی مانند دیوار وجود دارد که جرایم در آنها رشد زیادی داشته است به طوری که از ابتدای امسال تا کنون بیش از ۱۰ هزار پرونده تخلف در سایت دیوار داشته‌ایم. وی درباره اینکه آیا این موضوع صرفاً مختص به سایت دیوار است یا خیر؟ گفت: سایت‌های مشابه دیوار نظیر شیپور وجود دارد اما جرایم در فضای سایت دیوار افزایش قابل توجهی داشته است.

رمضانی با بیان اینکه افزایش جرایم در این سایت سبب نگرانی پلیس شد، اظهارکرد: ما چندین جلسه با مدیران این سایت داشتیم اما متأسفانه منجر به نتایج مطلوبی نشد و همین موضوع نگرانی ما را افزایش داد و سبب شد تا گزارشی از تخلفات رخ داده در این سایت را به استحضار دادستان برسانیم و او دستور داد تا دادسرای مربوطه به این مسئله رسیدگی کند. معاون پلیس فتا با بیان اینکه ما به هیچ عنوان معتقد به تعطیلی یا بسته شدن سایت نیستیم، گفت: با این حال حفظ حقوق شهروندان و کاربران این سایت برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و به همین دلیل باید شیوه تشخیص هویت آگهی دهندگان و امنیت کاربران در این فضا افزایش پیدا کند بنابراین درخواست ما از مدیران «دیوار» این است که با اقدامات خود امنیت کاربران و آگهی دهندگان در این سایت را ارتقا دهند.

همچنین مطالعه کنید:

توسعه تولیدات لوازم آرایشی با برندسازی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، پیش از این نیز تعرفه واردات لوازم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *