صفحه اصلی / اقتصادی / بانک / برخی در بازار ارز به دنبال موج سواری و ایجاد نوسان هستند

همتی

برخی در بازار ارز به دنبال موج سواری و ایجاد نوسان هستند

رئیس کل بانک مرکزی نوسان های اخیر در بازار ارز را ناشی از موج سواری برخی دانست و تاکید کرد: این بانک برای جلوگیری از بی ثباتی در بازار حضور دارد و در صورت ضرورت، اقدام های لازم را انجام خواهد داد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا،  رئیس کل بانک مرکزی نوسان های اخیر در بازار ارز را ناشی از موج سواری برخی دانست و تاکید کرد: این بانک برای جلوگیری از بی ثباتی در بازار حضور دارد و در صورت ضرورت، اقدام های لازم را انجام خواهد داد.
همتی: برخی در بازار ارز به دنبال موج سواری و ایجاد نوسان هستند
عبدالناصر همتی ظهر امروز(یکشنبه) در یادداشت اینستاگرامی، نوشت: «در روزهای اخیر به مدد اظهارات و انذار برخی افراد درخصوص احتمال رد لایحه پالرمو یا سر رسید شدن سپرده های ۲۰ درصدی یا وضعیت بودجه ۹۸ و فضای منفی ناشی از تلاش برای ارایه برخی طرح ها و اقدام های غیرمتعارف، عواملی که علاقه مند برهم زدن بازار ارز و ایجاد نوسان در آن هستند، تلاش کرده اند بر موج افزایشی سوار شده و نوسان هایی هرچند اندک در بازار ایجاد کنند.»
«این عوامل اطمینان دارند که با صدور مجوز اخیر بانک مرکزی به برخی صادرکنندگان برای عرضه ارز خود در صرافی ها در یک ماهه باقیمانده سال، تعادل بازار به نفع عرضه به هم خواهد خود و لذا اقدام به پیش بینی کرده و فضای تبلیغاتی لازم را برای خنثی کردن آن بوجود آوردند.
رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: بانک مرکزی برای جلوگیری از بی ثباتی در بازار حضور دارد و در صورت ضرورت اقدام های لازم را انجام خواهد داد.
به گزارش ایرنا، نرخ ارزهای عمده دیروز در بازار روند افزایشی داشت به شکلی که ظهر دیروز به ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان بابت هر دلار آمریکا و بیش از ۱۴ هزار تومان بابت هر یورو رسید که با ورود بانک مرکزی، نرخ ها روند نزولی گرفت.
امروز صرافی ها هر دلار آمریکا را ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان و هر یورو را ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان عرضه می کنند.

همچنین مطالعه کنید:

bank

سی‌و‏ششمین مدرسه بانک اقتصادنوین احداث می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از  روابط عمومی بانک اقتصادنوین؛ در پی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *