صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / واکنش عربستان به درج نامش در لیست سیاه اتحادیه اروپا

واکنش عربستان به درج نامش در لیست سیاه اتحادیه اروپا

عربستان نسبت به پیشنهاد کمیسیون اروپا در زمینه درج نام ریاض در لیست سیاه کشورهای تهدید کننده اتحادیه اروپا از بابت پولشویی و عدم مقابله با تأمین مالی تروریسم ابراز تاسف کرد.

الجدعان

به گزارش کسب و کار نیوز، براساس بیانیه رسمی که از سوی خبرگزاری واس عربستان منتشر شده، محمد الجدعان، وزیر دارایی عربستان گفته است، تعهد عربستان به مقابله  با پولشویی و تامین مالی تروریسم یک اولویت استراتژیک است و ما به توسعه و بهبود وضعیت تشکیلاتی و قانون‌گذاری برای تحقق این هدف مهم ادامه می‌دهیم.

وزیر عربستانی خاطرنشان کرد: پیشنهاد کمیسیون اروپا برای اجرایی شدن باید در پارلمان اروپا نیز تصویب شود و ما از مقامات کمیسیون و اعضای پارلمان اروپا می‌خواهیم به ریاض سفر کرده و در جریان تلاش‌های مستمر و ابتکارعمل‌های عربستان در زمینه مقابله با تامین مالی تروریسم و پولشویی در سطح داخلی، منطقه‌ای و جهانی قرار بگیرند.

الجدعان تاکید کرد: عربستان به ارتباط خود با کمیسیون ادامه می‌دهد و به مذاکره سازنده با شرکای خود در اتحادیه اروپا برای مشارکت در تقویت و حمایت از سازوکار مقابله با پولشویی و تروریسم در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی امیدوار است.

کمیسیون اتحادیه اروپا روز چهارشنبه اعلام کرد: نام عربستان، پاناما و چندین کشور دیگر را به فهرست سیاه کشورهای که این بلوک را به دلیل مقابله ضعیف با تأمین مالی تروریسم و پولشویی تهدید می‌کنند، اضافه کرده است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

روسیه: آمریکا به دنبال راه‌انداختن “انقلاب رنگی” در کوبا و نیکاراگوئه است

به گزارش کسب و کار نیوز، به نقل از راشاتودی، ایگور کاستیوکف، رئیس اداره اطلاعات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *