صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / سربازان نخبه جذب شرکت‌های دانش بنیان می‌شوند

سربازان نخبه جذب شرکت‌های دانش بنیان می‌شوند

امسال 2500 سرباز وظیفه نخبه و شایسته جذب شرکت های دانش بنیان می شوند؛ هدف از اجرای این طرح ارتقای بهره وری از سربازان نخبه است.

امسال ۲۵۰۰ سرباز وظیفه نخبه و شایسته جذب شرکت های دانش بنیان می شوند؛ هدف از اجرای این طرح ارتقای بهره وری از سربازان نخبه است. امسال ۲۵۰۰ سرباز وظیفه نخبه و شایسته جذب شرکت های دانش بنیان می شوند؛ هدف از اجرای این طرح ارتقای بهره وری از سربازان نخبه است. این طرح منشا تحولات خوبی برای جذب سربازان با مدرک بالا در دستگاه های دولتی و خصوصی خواهد بود.
هم اکنون شیوه نامه این طرح تدوین شده است. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری عهده دار این طرح است و سامانه سینا با عنوان درگاهی برای مراجعه این افراد در نظر گرفته شده است.در این طرح آزمایشی، تعداد ۵۰۰ نفر برای امسال از سوی فرمانده کل قوا مجوز اخذ شده است که برای افرادی که شش ماه تا یک سال از خدمت آنها باقیمانده است، استفاده شود.در این راستا تعداد ۲ هزار نفر از سربازان وظیفه نخبه و شایسته که یک سال از خدمت آنها باقیمانده است برای گذراندن خدمت سربازی در شرکت های دانش بنیان مشغول به خدمت شوند.
در این طرح که با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار است، برگزار شود، از سهمیه ۵۰۰ نفری تعداد ۱۵۰ نفر و از سهمیه ۲ هزار نفر، تعداد ۶۰۰ نفر به وزارت صنعت، معدن و تجارت تعلق می گیرد. همچنین برای وزارت ورزش و جوانان از سهمیه ۲ هزار نفری، ۵۰ نفر و از سهمیه ۵۰۰ نفر، ۳۰ نفر تعلق می گیرد.چنانچه این طرح با موافقت همراه باشد طی سال های آینده ادامه می یابد.

همچنین مطالعه کنید:

رونق بازار سرمایه با حضور فین تک ها

شایلی قرائی امسال نیز این رویداد درحاشیه نمایشگاه بانک، بیمه و بورس برگزار شد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *