صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / ابلاغ بخشنامه رعایت ایمنی سرویس‌های دانشجویی و ساختمان‌های دانشگاهی

رئیس سازمان امور دانشجویان خبر داد

ابلاغ بخشنامه رعایت ایمنی سرویس‌های دانشجویی و ساختمان‌های دانشگاهی

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از ابلاغ بخشنامه حفظ ایمنی سرویس‌های دانشجویی، سلف سرویس‌ها، خوابگاه‌ها، ساختمان‌های دانشگاهی و غیره به منظور پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی در دانشگاه‌ها خبر داد.

واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

دکتر مجتبی صدیقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا ضمن بیان این مطلب با اشاره به حساسیت وزارت علوم در زمینه ایمنی سرویس‌های دانشجویی و ساختمان‌های دانشگاه‌ها و ابلاغ بخشنامه‌ای در این زمینه، افزود: اخیراً در قالب بخشنامه‌ای ضرورت حفظ موارد ایمنی را به تمامی دانشگاه‌ها ابلاغ کردیم که یکی از موارد این بخشنامه به سرویس‌های دانشجویان مربوط می‌شود که بر اساس آن دانشگاه‌ها موظف هستند ایمنی خودروها را از طریق معاینه فنی و سلامت راننده کنترل کنند.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم همچنین یادآور شد: البته در بخشنامه فوق توصیه‌های ایمنی فقط به موضوع سرویس‌های دانشجویی خلاصه نمی‌شود؛ در بخش‌های دیگر این بخشنامه ضرورت ایمنی تمامی بخش‌های دانشگاه نظیر خوابگاه‌های دانشجویی، سلف سرویس‌ها، آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و حتی ساختمان‌های دانشگاهی مورد تاکید قرار گرفته است تا با رعایت این امر از بروز سانحه احتمالی پیشگیری کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: حساسیت توجه به ایمنی دانشگاه‌ها، سرویس‌های دانشجویی و ساختمان‌ها بعد از وقوع سانحه واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد که بر اثر آن تعدادی از دانشجویان جان خود را از دست دادند، از اهمیت زیادی برخوردار شد و بر این اساس مجدداً به دانشگاه‌ها تاکید کردیم توجه اساسی به این موضوع داشته باشند. اگرچه همواره این موضوع مورد توجه وزارت علوم بود، اما بخشنامه اخیر ما یادآوری و تاکید مجدد جهت مراقبت بیشتر برای ممانعت از سوانح احتمالی است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

startup

بودجه پژوهشی صرف پژوهش‌ نمی‌شود

مینا حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، روزی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری خبری در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *