صفحه اصلی / استان ها / سیستان و بلوچستان / کمبود ۱۴ هزار معلم در سیستان و بلوچستان

کمبود ۱۴ هزار معلم در سیستان و بلوچستان

سرپرست امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان با کمبود ۱۴ هزار معلم رو به روست که در صورت جذب بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش استان رفع می‌شود.

معلم

به گزارش کسب و کار نیوز- دکتر منصور نیک پناه در جمع خبرنگاران بیان کرد: امسال هزار و ۲۰۰ دانشجو معلم پذیرش شده اند که به دلیل کمبود فضا ۵۰۰ دانشجوی معلم در شهرهای زابل، ایرانشهر، سراوان و چابهار اسکان و هدایت شدند.

وی در ادامه بیان کرد: از طریق آزمون‌های ورودی، امسال دو هزار دانشجو معلم به این دانشگاه اضافه شد، البته یکسری تنگناها و مشکلات هم وجود دارد و با وجود ایجاد دو هزار شغل اما به لحاظ کمبود فضاهای آموزشی مناسب و حمایت نشدن از سوی مسئولان با مشکل پذیرش مواجه هستیم.

نیک پناه گفت: در صورتی که دانشجویان جدید جذب شوند و کمبود فضای آموزشی نیز برطرف شود قادر خواهیم بود تا از میان ۳۰ هزار دانشجو معلم پذیرش شده در کشور بالاترین پذیرش را به استان اختصاص دهیم و پس از آموزش‌های لازم آنها را به مجموعه همکاران خود در آموزش و پرورش بیفزاییم تا کمبود معلم استان در سال‌های آینده برطرف شود.

سرپرست امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان ادامه داد: چنانچه اهرم‌های تأثیرگذار ایجاد شود امکان جبران عقب ماندگی در رفع کمبود معلم خواهد بود، در ۴۰ سال از عمر انقلاب، خدمات زیادی توسط نظام در حوزه‌های مختلف انجام شده است اما دانشگاه فرهنگیان در این میان مغفول مانده است که باید به آن بیشتر توجه داشت.

وی ادامه داد: ۱۴ رشته در دو پردیس دانشگاه فرهنگیان دختر و پسر این مرکز فعال است که در صورت در اختیار داشتن فضاهای آموزشی مناسب‌تر قادر به پذیرش دانشجو در دیگر رشته‌ها خواهیم بود.

وی اضافه کرد: از ۱۲ مرکز فعال تربیت معلمی که در سال‌های گذشته وجود داشت فقط دو مرکز در استان فعال مانده است. امسال توانسته ایم مراکز تربیت معلم زابل، ایرانشهر، سراوان و چابهار را مجدد فعال و برخی از داشجویان پذیرفته شده را در این شهرستان‌ها هدایت کنیم تا قسمتی از کمبود فضاهای آموزشی جبران شود.

نیک پناه بیان کرد: ۱۱۰ دانشجو معلم در قسمت پسران و ۸۰ نفر در حوزه خواهران بر اساس فضای موجود آموزشی پذیرش شدند که در صورت در اختیار قرار گرفتن امکانات و فضای آموزشی بیشتر قادر خواهیم بود این تعداد را به سه هزار نفر برسانیم.

انتهای پیام

 

همچنین مطالعه کنید:

حاشیه نشینی

حاشیه نشینی در زاهدان بحرانی است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, دکتر اسفندیار بندریان استاد جفرافیا …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *