صفحه اصلی / فرهنگی / سینما تئاتر تلویزیون / همخوانی افتتاحیه فیلم فجر منصفانه قضاوت شود

همراه با جشنواره فیلم فجر؛

همخوانی افتتاحیه فیلم فجر منصفانه قضاوت شود

روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارائه توضیحاتی درباره مراسم افتتاحیه فیلم فجر اعلام کرد: در آستانه دهه پنجم انقلاب و ضرورت تقویت همدلی، مودت و اتحاد آحاد ملت شریف ایران اسلامی انتظار می رود موضوع همخوانی بازیگران منصفانه مورد قضاوت قرار شود.

به گزارش کسب و کار نیوز ، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در توضیحات خود خاطرنشان کرده است: همزمان با سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با برگزاری جشنواره های مختلف فجر در حوزه های فیلم، تئاتر، موسیقی، تجسمی، کتاب سال، شعر فجر و … این پیروزی را جشن گرفته و در برنامه های خود قالب های انقلابی را در نظر می گیرد.
امسال نیز در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی این وزارتخانه از چند ماه گذشته با ایفای نقش در ستاد بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و با تاکید بر دستاوردهای چهل ساله عرصه فرهنگ، اقداماتی را برنامه ریزی کرد تا رویدادهای امسال در حال و هوای چهل سالگی انقلاب برگزار شود.
در همین راستا شب گذشته سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مقامات کشوری و هنرمندان در پردیس تئاتر تهران برگزار شد.
انتخاب مکان مراسم افتتاحیه در یکی از مناطق جنوبی تهران نیز با همین رویکرد بود تا یکی از خاستگاه های اصلی انقلاب بازنمایی شود.
از سوی دیگر تاکید بر ارزش ها و فاصله گرفتن از تشریفاتی که در سال های گذشته بر جشنواره سایه انداخته بود، در دستور کار قرار گرفت.
در این آیین، برنامه های مختلفی از جمله ادای احترام به مقام حضرت فاطمه زهرا (س) به مناسبت ایام فاطمیه و کلیپ ها و بخش های مختلفی که یادآور شور و نشاط ایام انقلاب است به نمایش درآمد.
نمایش اجرا شده در مراسم هم به دستاوردهای۴٠ ساله هنر سینما بعد از انقلاب تاکید داشت و مروری بر مقاومت و سربلندی ملت ایران با نمادهایی از همه اقوام و گرایش های ایران بزرگ اسلامی بود.
اجرای سرودی با همخوانی بازیگران در انتهای این نمایش به دلیل برخی مشکلات فنی منجر به ایجاد شائبه مبنی بر تک خوانی یکی از بازیگران شد.
این سرود با همخوانی ٢١ نفر از بازیگران اجرا شد و همه حاضران در مراسم شاهد همخوانی گروه بودند اما به علت مشکل فنی در خروجی پخش و ضبط تلویزیونی صدا فقط از میکروفن اصلی گرفته شد به نحوی که صدای یکی از بازیگران بالاتر از سایرین شنیده شد. البته بروز مشکل فنی رافع مسئولیت دست اندرکاران این مراسم نیست و حتما مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.
در پایان روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید می کند: در آستانه دهه پنجم انقلاب و ضرورت تقویت همدلی، مودت و اتحاد آحاد ملت شریف ایران اسلامی انتظار می رود این موضوع منصفانه مورد قضاوت قرار گیرد.
فراهنگ ** ۱۳۵۵ **

همچنین مطالعه کنید:

تلاش‌های سه ساله برای ورود سینما به بورس در حال جوانه زدن است

به گزارش کسب و کار نیوز، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی درباره سرانجام ایده …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *