صفحه اصلی / ورزشی / فوتبال و فوتسال / فغانی: امیدوارم شاهد اشتباهات کم‌تری از داوران در نیم فصل دوم باشیم

فغانی: امیدوارم شاهد اشتباهات کم‌تری از داوران در نیم فصل دوم باشیم

داور بین‌المللی فوتبال کشورمان معتقد است در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ با وجود داوران پشت دروازه، نزدیک به ۱۴ تا ۱۵ بازی داوران اشتباهات تأثیرگذار داشتند.

علیرضا فغانی

به گزارش کسب و کار نیوز و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، علیرضا فغانی درباره کلاس یک روزه کمک داوران اضافی (داوران پشت دروازه) گفت: با توجه به این که سیستم ویدئو (VAR) هزینه سنگینی دارد و هماهنگی‌های آن نیاز به زمان دارد، کمیته داوران تصمیم گرفت از کمک داوران پشت دروازه در بازی‌ها استفاده کند.

او در ادامه افزود: در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ به غیر از هفت بازی آخر در تمام بازی‌ها از کمک داوران اضافی استفاده شد. برای راه اندازی این سیستم نیاز به آمادگی و برنامه‌ریزی خاصی بود که روز گذشته (سه‌شنبه ۹ بهمن‌ماه) کلاس خوبی را پشت سر گذاشتیم و داوران به هماهنگی نسبی دست پیدا کردند.

داور بین‌المللی کشورمان خاطرنشان کرد: با توجه به این که دو داور دیگر نیز به بازی‌ها اضافه می‌شود امیدوارم شاهد اشتباهات کم‌تری از داوران در نیم فصل دوم باشیم و با تصمیمات صحیح داوری نتایج بهتری برای تیم‌ها رقم بخورد. هر چند تضمینی نیست که اشتباهات داوری نباشد، همان‌طور که در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ با وجود داوران پشت دروازه، نزدیک به ۱۴ تا ۱۵ بازی داوران اشتباهات تأثیرگذار داشتند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

بازیکن تیم فوتبال شهرخودرو خراسان

مهدی‌خانی: آقا یحیی گفت تو را نمی‌خواهم!

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ورزش سه, شب گذشته فرهاد حمیداوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *