صفحه اصلی / اقتصادی / بانک / رمز ارزها قابل نقل و انتقال و سرمایه گذاری هستند

رمز ارزها قابل نقل و انتقال و سرمایه گذاری هستند

رئیس پژوهشکده پولی بانکی گفت: رمز ارزها که در بستر بلاک چین تولید می شوند، قابل نقل و انتقال هستند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، رئیس پژوهشکده پولی بانکی گفت: رمز ارزها که در بستر بلاک چین تولید می شوند، قابل نقل و انتقال هستند.

علی دیواندری در ارتباط تصویری با استودیو بخش خبر ۲۱ شبکه اول سیما اظهار داشت: رمز ارزها که در بستر بلاک چین تولید می شوند و قابل نقل و انتقال هستند، از دید ناظران بین المللی به ویژه کشورهایی که سلطه پولی دارند، پنهان خواهد بود.

وی ادامه داد: بانک مرکزی پلتفرم برنا را جهت راه اندازی سیستم های لازم رمز ارز برنامه ریزی کرده که می شود پول های داخلی را بر روی آن تعریف کرد تا دستورالعمل هایی که تحت بلاک چین تعریف می شوند روی پول های داخلی ما هم اعمال شود و بسیاری از استارت آپ ها می توانند در بستر آن انجام پذیرد.

دیواندری افزود: برای مثال اگر مردم عادی نمی توانند با سرمایه های اندک وارد برخی سرمایه گذاری ها شوند، از طریق این پلتفرم می توانند اقدام به معامله و سرمایه گذاری کنند؛ البته بانک مرکزی، سایر واحدهای پولی که در بلاک چین وجود دارد مثل بیت کوین را به عنوان دارایی به حساب می آورد که می توان به عنوان دارایی مد نظر قرار گرفت، البته این اقدام با لحاظ ملاحظات ارزی است، زیرا برای خرید این نوع پول ها باید ارز مصرف شود.

همچنین مطالعه کنید:

برای بعد از ۲۰ فروردین یکشنبه تصمیم نهایی را خواهیم گرفت

رییس جمهور عنوان کرد که یکشنبه ۱۷ فروردین‌ماه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *