صفحه اصلی / سیاسی / مجلس / نماینده محلات: آقای رییس‌جمهور مگر فقرا دل ندارند؟

نماینده محلات: آقای رییس‌جمهور مگر فقرا دل ندارند؟

نماینده مردم محلات در مجلس رئیس‌جمهور را مخاطب چندین تذکر اقتصادیش قرار داد و وی را رئیس‌جمهور همه ملت ایران دانست و نه عده‌ای خاص.

علیرضا سلیمی

به گزارش کسب و کار نیوز، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس با اشاره به قانون بودجه سالانه از رئیس جمهور و نمایندگان مجلس پرسید: بودجه تصویب کردیم که در کتابخانه باشد یا بر اساس آن عمل شود؟ متأسفانه طبق گزارش دیروز دیوان محاسبات ۶۲ درصد احکام بودجه ۹۶ عملیاتی نشد و هیچ پروژه‌ای به بخش خصوصی واگذار نشد.

وی ادامه داد: هیچ وجهی به عنوان یارانه سود تسهیلات اشتغال پرداخت نشد. چطور ادعا می‌کنید این همه شغل در کشور ایجاد شده است؟ بودجه ۱۷ شرکت دولتی در لایحه بودجه نامشخص است. قیمت‌ها در واگذاری‌ها عجیب و غریب است. مثلاً شرکتی که ۳۰۰ میلیارد ارزش دارد ۲۶ میلیارد فروخته شد. ۳۰۰ میلیارد کجا و ۲۶ میلیارد کجا؟ آیا این حفاظت از بیت‌المال است؟

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به انتقاداتش ادامه داد و خطاب به رئیس‌جمهور گفت: قیمت کاغذ به ۲۰ هزار تومان افزایش یافته و دانش آموزان، محصلان و دانشجویان جور آن را می‌کشند. قیمت برنج سر به فلک کشیده است. شیر و لبنیات قیمت بالایی دارند. مگر فقرا دل ندارند؟ فقط باید ثروتمندان از امکانات استفاده کنند و فقرا باید برای برنج تایلندی صف بکشند؟

سلیمی با بیان اینکه سهم استان مرکزی از پروژه‌های ملی به شدت کاهش یافته است، گفت: راه آهن نراق- مشهدِ اردهال، ایستگاه راه آهن دلیجان و خط آهن قطار سریع‌السیر به فراموشی سپرده شده است. آقای رئیس جمهور، مردم را عصبانی نکنید.

وی با ادعای این که «گفته می‌شود یک نامه محرمانه به برخی وزارتخانه‌ها داده شده مبنی بر اینکه چند جوان فعال در ستاد انتخابات آقای روحانی استخدام بشوند هم‌چنین مدعی شد: عدالت کجا رفته؟ این همه جوان بیکار وجود دارد و نامه محرمانه هم برای استخدام ندارند، اما گویا تعدادی خاص از یک ستاد انتخاباتی خاص، استخدام می‌شوند؟ عدالت کجا رفته؟ آقای رئیس جمهور شما رئیس جمهور همه جوانان هستید.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

علی لاریجانی

علی لاریجانی: حوادث اخیر با روح تمدن هند ناسازگار است

  به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، علی لاریجانی با ابراز …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *