صفحه اصلی / اقتصادی / بانک / بزودی کارت‌های هوشمند جایگزین کارت‌های بانکی مغناطیسی می‌شوند

بزودی کارت‌های هوشمند جایگزین کارت‌های بانکی مغناطیسی می‌شوند

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه برداشت مستقیم در حال حاضر در اغلب بانک‌ها عملیاتی شده است، اقدامات جدید در حوزه بانکداری الکترونیک را تشریح کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایلنا، رییس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه برداشت مستقیم در حال حاضر در اغلب بانک‌ها عملیاتی شده است، اقدامات جدید در حوزه بانکداری الکترونیک را تشریح کرد.

عبدالناصر همتی صبح امروز در پیامی ویدئویی به هشتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت، گفت: به دلیل سفر غیر قابل پیش بینی به سوریه و همراهی با معاون اول رییس جمهور٬ افتخار حضور در همایش بانکداری الکترونیک را نداشتم اما تصمیم گرفتم از این طریق مطالبی که بنا بود در همایش امسال مطرح کنم را بازگو کنم.

وی با بیان اینکه سامانه‌های پرداخت و تسویه از اقدامات مهم سیستم بانکی کشور است که در دو بُعد می توانند به بانک مرکزی کمک کنند، تصریح کرد: کمک این سامانه ها در مرحله اول از دید نظارتی است.

همتی در ادامه گفت: در بحران ارزی که اواسط سال در کشورمان رخ داد و همزمانی با تحریم های غرب٬ مشکلاتی را برای کشورمان ایجاد کرده بود که به لطف خداوند توانستیم با اصلاح ابزار پرداخت آرامش نسبی را در بازار ارز حاکم کنیم.

رییس کل بانک مرکزی مرحله دوم کمک سامانه های پرداخت و تسویه به نظام بانکی را کسب و کارهای این بخش دانست و گفت: ۲۰۰ میلیون تقاضا به این بخش روزانه وارد می شود که می تواند به تقویت کسب و کارهای نوین کمک کند.

همتی در ادامه به بیان خبرهایی که ابتدای هفته نوید اعلام آن را داده بود پرداخت و ادامه داد: یکی از اتفاقات مهم برداشت مستقیم است که الان در اغلب بانک ها عملیاتی شده از این ابزار می توانیم به عنوان ابزار و بستر مهم برای استارت آپ ها تلقی کنیم که البته این سیستم می تواند دغدغه فعالان این حوزه را برای جمع آوری وجوه حاصل از کسب و کارشان رفع کند.

رییس کل بانک مرکزی درباره تدوین سیاست های رمز ارزها اظهار داشت: سیاست نامه رمز ارزها روز قبل روی سایت بانک مرکزی قرار گرفت و بناست بعد از جمع بندی نظرات در این همایش٬ از سوی بانک مرکزی نهایی شود.

همتی گفت: سومین اتفاق مهم در صحنه بانکداری الکترونیک، مهاجرت از کارتهای بانکی به صورت مغناطیسی به کارت بانکهای هوشمند هستند که این تحول مهمی است و به نظر می رسد انتقال از این نوع کارتها به کارتهای هوشمند، به زودی رخ دهد.

همتی با اشاره به ایجاد پلت فرم برای بلاک چین ها گفت: این اقدام نیز از دیگر برنامه های بانک مرکزی است و این اقدامات می تواند در کنار همراهمی و همفکری شرکت های فناوری بستر خوبی را برای بانکداری الکترونیک و کسب و کارهای نوین داشته باشد.

همچنین مطالعه کنید:

دیوار کوتاه کارگران در بحران کرونا

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، طی روزهای گذشته حتی موضوع فریز …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *