صفحه اصلی / سیاسی / دولت / استقبال رئیس مجلس مردمی سوریه از مشارکت ایران در بازسازی این کشور

در دیدار جهانگیری با رئیس مجلس مردمی سوریه مطرح شد؛

استقبال رئیس مجلس مردمی سوریه از مشارکت ایران در بازسازی این کشور

رئیس مجلس مردمی سوریه در دیدار با معاون اول رئیس‌جمهوری ایران گفت: سوریه علاقمند است همانگونه که ایران در مبارزه با تروریسم همراه ما بوده است، در دوران بازسازی نیز با ما مشارکت کند.

دیدار جهانگیری با رئیس مجلس مردمی سوریه

به گزارش کسب و کار نیوز، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری در جریان سفر به سوریه عصر سه شنبه در دیدار «حموده الصباغ» رئیس مجلس مردمی این کشور ضمن ابلاغ سلام علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان به وی، بر ضرورت مراقبت و حراست از روابط فی‌مابین در برابر توطئه‌های دشمنان تأکید کرد و گفت: آمریکایی‌ها وقتی نتوانستند در بُعد نظامی توفیقی حاصل کنند، با تغییر سیاست سعی دارند با فشارهای اقتصادی و سیاسی به دنبال رسیدن به اهداف خود باشند.

جهانگیری بازسازی کشور سوریه را نیازمند همکاری کشورهای دوست در منطقه دانست و افزود: بازسازی زیرساخت‌ها و جبران ویرانی‌ها نیازمند شکل‌گیری عزم و اراده مردم سوریه است و جمهوری اسلامی ایران نیز همانند دوره مبارزه علیه تروریسم، در دوره بازسازی نیز در کنار مردم و دولت سوریه خواهد بود.

حموده الصباغ رئیس مجلس مردمی سوریه نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه روابط جمهوری اسلامی ایران و سوریه پس از انقلاب اسلامی از روندی رو به گسترش برخوردار بوده است، تصریح کرد: سوریه علاقمند است همانگونه که ایران در مبارزه با تروریسم همراه ما بوده است، در دوران بازسازی نیز با ما مشارکت کند.

وی به نتیجه رسیدن و امضا توافقنامه‌های مختلف میان دو کشور را نتیجه روابط بسیار خوب دو کشور ارزیابی کرد و افزود: ما دشمنی مشترک داریم و امروز این دشمن مشترک به دنبال آسیب زدن به منافع دو ملت و تحریم و وارد کردن فشار بر ما است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

جهش اقتصادی سیاست موردنیازکشور

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، معاون اول رئیس جمهور ‌با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *