صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / کالین: سیاست ترکیه شفاف است

کالین: سیاست ترکیه شفاف است

سخنگوی ریاست‌جمهوری ترکیه تأکید کرد که سیاست آنکارا صریح و شفاف بوده و در هیچ نقطه موضوع پنهانی ندارد.

image.png

به گزارش کسب و کار نیوز، ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست‌جمهوری ترکیه اعلام کرد، سیاست ترکیه صریح و شفاف بوده و در هیچ نقطه جهان موضوع پنهانی ندارد. آنچه ترکیه در آنکارا و استانبول می‌گوید، در بالکان و آسیا و آفریقا نیز تکرار می‌کند.

وی با اشاره به این که اجرای هیچ طرح و پروژه‌ای در منطقه بدون ترکیه میسر نخواهد بود، اظهار کرد: سیاست خارجی کشور در دوره اردوغان چندوجهی است و آنکارا در همه نقاط جهان به دنبال سیاست برد-برد است.

کالین افزود: فعالیت‌های بشردوستانه ترکیه در داخل و خارج از کشور از طریق سازمان‌هایی مانند تیکا، سازمان امور دینی، مؤسسه یونس امره و سازمان تُرک‌های خارج از کشور نیز نشانگر همین طرز تفکر و سیاست است.

وی ادامه داد: این سازمان‌ها با حضور در نقاط مختلف جهان، تاریخ فراموش شده آنان را یادآوری می‌کنند. آنها سیاست شفافی را پی گرفته و بر اساس سیاست برد-برد ترکیه عمل می‌کنند. شفافیت به سیاست خارجی ما مشروعیت می بخشد.

کالین تصریح کرد: وقتی ما از امنیت سخن می‌گوئیم، این موضوع صرفاً به معنی امنیت ترکیه نیست بلکه تمام جغرافیای نزدیک و دور و همه انسان‌ها را در بر می‌گیرد. مثلاً در حملات تروریستی در عراق و سوریه و آغاز جنگ داخلی در این کشورها، ترکیه صرفاً در راستای منافع ملی خود حرکت نکرد و امنیت جانی و مالی همه ساکنان منطقه را در نظر گرفت. تنها دلیل حضور ما در سوریه نیز همین موضوع است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، وی افزود: از یک طرف به دنبال تأمین امنیت مرزی خود بوده و از طرف دیگر نیز در تلاش برای محافظت از میلیون‌ها غیرنظامی که از جنگ، حملات شیمایی و بمب‌های بشکه‌ای فرار کرده‌اند، هستیم.

سخنگوی ریاست‌جمهوری ترکیه تاکید کرد: آنکارا اکنون سیاست مستقل داخلی و خارجی بر مبنای ارزش‌ها و اراده خود را دنبال می‌کند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شمار مبتلایان کرونا در جهان از یک میلیون نفر فراتر می رود

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی می گوید که شیوع ویروس «کووید-۱۹» ادامه می یابد و در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *