صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / لوموند فرانسه: اسد در سوریه پیروز شده و این پیروزی ادامه می‌یابد

لوموند فرانسه: اسد در سوریه پیروز شده و این پیروزی ادامه می‌یابد

یک رسانه فرانسوی نوشت، تحولات نظامی، سیاسی و دیپلماتیک شش ماه اخیر سوریه بیانگر پیروزی رئیس جمهوری این کشور و تأییدی بر پیروزی نهایی دولت سوریه است.

 

به گزارش کسب و کار نیوز، روزنامه فرانسوی لوموند در مقاله‌ای با عنوان “در سوریه اسد پیروز شده و این پیروزی ادامه دارد” و به قلم مریم بن رعد، استاد و متخصص علوم سیاسی در عراق و خاورمیانه نوشت، از زمانی که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که قصد خروج نیروهای کشورش را از سوریه دارد، از آن زمان همچنان اظهارات متناقض اعضای دولت آمریکا در راستای کاهش سرعت خروج سریع این نیروها از سوریه ادامه داشته است.

طبق این گزارش، مانورهای اخیر آمریکا هیچ تغییری در استراتژی دمشق از سال ۲۰۱۱ برای بازپس‌گیری تمامی اراضی خود نداشته است. این درحالی است که بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه بارها اعلام کرده است که نیروهای دولتی تمامی مناطق سوریه را پس خواهند گرفت. وی همچنین موفق به حفاظت از دمشق و دور کردن آن از هرگونه تهدید امنیتی شد.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: در حال حاضر تنها چند منطقه باقی مانده که همچنان مانعی در مسیر پیروزی نهایی و قاطع (دولت سوریه) بوده و اوضاع ادلب نیز به سرعت در حال تحول است و اوضاع حاکم بر خیابان‌های دمشق تاکیدی است بر صحت پیروزی نهایی دولت سوریه.

مریم بن رعد در ادامه به احیای دوباره روابط سوریه و بشار اسد با کشورهای دیگر در خاورمیانه از جمله بحرین و امارات اشاره کرد.

نویسنده ادامه داد: کردها همزمان با درخواست حمایت از بشار اسد علیه ترکیه، متوجه خیانت “پدرخوانده آمریکایی” خود شدند. تسلط دوباره نظام سوریه بر شمال شرق این کشور می‌تواند نقطه آغازی برای مذاکرات متوازن‌تر با آنکارا با وساطت روسیه باشد تا بدین سبب اسد بتواند اهداف خود مبنی بر بازپس‌گیری تمامی مناطق سوریه پس از هشت سال جنگ را محقق کند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شمار مبتلایان کرونا در جهان از یک میلیون نفر فراتر می رود

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی می گوید که شیوع ویروس «کووید-۱۹» ادامه می یابد و در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *