صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / جمعیت الوفاق بحرین خواستار آزادی فوری علی سلمان شد

جمعیت الوفاق بحرین خواستار آزادی فوری علی سلمان شد

جمعیت الوفاق بحرین در بیانیه‌ای با اعلام اینکه پرونده دبیرکل این جمعیت به بن‌بست رسیده، خواستار آزادی فوری وی شد.

جمعیت الوفاق بحرین

به گزارش کسب و کار نیوز، جمعیت الوفاق بحرین بزرگ‌ترین گروه مخالف شیعه در این کشور اعلام کرد، پرونده علی سلمان، دبیرکل این جمعیت پس از انجام اقدامات حقوقی، فنی و دیپلماتیک به بن‌بست رسیده است؛ اقداماتی که فقدان اعتبار اتهام‌ها، مکرها علیه او و نبود حداقل مولفه‌های عدالت در محاکمه سلمان را اثبات کرد. جمعیت الوفاق در ادامه خواستار آزادی فوری علی سلمان شد.

به نقل از سایت شبکه المنار، براساس بیانیه جمعیت الوفاق، شیخ علی سلمان امروز (دوشنبه) ۲۸ ژانویه ۲۰۱۹ به همراه حسن سلطان و علی الاسود، دو نماینده سابق پارلمان بحرین در برابر دادگاه فرجام بحرین حاضر خواهند شد. با وجود اینکه شیخ سلمان دوره محکومیت چهار ساله خود را به اتهام مطالبه نیاز مردم بحرین به داشتن آزادی، اصلاحات و تحولات دموکراتیک سپری کرد اما مقامات بحرین اتهام جدیدی با عنوان جاسوسی برای قطر به او وارد کرده و برای پنجمین سال شیخ سلمان را در زندان نگهداشته‌اند.

در این بیانیه آمده است، اتهام جاسوسی برای قطر پس از هفت سال با ابتکار عمل آمریکایی – کشورهای حاشیه خلیج فارس که در سال ۲۰۱۱ تصویب شد، مطرح و رژیم بحرین در سال ۲۰۱۷ آن را پس از وقوع بحران در شورای همکاری خلیج فارس میان قطر و کشورهای مصر، بحرین، امارات و عربستان اجرایی کرد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

مخالفت آمریکا باوام‌دهی صندوق بین‌المللی پول به ایران

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی است که مخالفت واشنگتن با اعطای وام ۵ میلیارد دلاری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *