صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / اردوغان: آمریکا به بهانه مبارزه با داعش به یگان‌های مدافع خلق کرد سلاح می‌دهد

اردوغان: آمریکا به بهانه مبارزه با داعش به یگان‌های مدافع خلق کرد سلاح می‌دهد

رئیس جمهوری ترکیه در اظهاراتش با اشاره به عملیات پیشروی ترکیه در شرق فرات سوریه گفت: در آینده نزدیک در شرق فرات صلح و امنیت برقرار می‌شود.

اردوغان

به گزارش کسب و کار نیوز، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با اشاره به بحران سوریه گفت: از زمان آغاز این بحران یک میلیون سوری کشته شده و ۱۲ میلیون نفر خانه‌های خود را ترک کرده‌اند. با انجام مذاکرات آستانه برای برقراری صلح پایدار گام‌های زیادی برداشته شده است. امروز تقریباً دیگر داعش در سوریه حضور ندارد.

وی ادامه داد: همچنین ما می‌دانیم نیروهای باقی مانده داعش در سوریه برای مشروعیت بخشیدن به یگان‌های مدافع خلق در سوریه نگهداشته شده‌اند. آمریکا به بهانه مبارزه با داعش به این گروه هزاران کامیون سلاح داده است.

اردوغان افزود: همچنین به برخی از نیروهای باقی مانده داعش برای انجام عملیات علیه کشورمان توسط یگان‌های مدافع خلق آموزش داده شده است.

وی ادامه داد: برای انجام عملیات با نیروهای حاضر در صحنه تماس‌ها ادامه دارد در مرحله اول به دنبال بازگرداندن چهار میلیون سوری مقیم ترکیه به خانه‌هایشان هستیم به همین دلیل می‌خواهیم مناطق امن ایجاد کنیم.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

امیر قطر

امیر قطر وارد تهران شد

  به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، شیخ تمیم بن حمد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *