صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / “رای‌دهندگان” اعتماد خود را به جهانی‌سازی از دست می‌دهند

“رای‌دهندگان” اعتماد خود را به جهانی‌سازی از دست می‌دهند

اقتصاددانان برجسته هشدار داده‌اند که رای‌دهندگان در حال از دست دادن اعتماد خود به جهانی‌سازی هستند و ممکن است نظام بین‌المللی را که از تجارت جهانی پشتیبانی می‌کند، از بین ببرند.

اقتصاد جهان

به گزارش کسب و کار نیوز، صندوق بین‌المللی پول اظهار کرد، خشم‌ موجود در کشورهای همچون آمریکا، فرانسه و انگلیس می‌تواند رکود اقتصادی جهانی آینده را بسیار وخیم‌تر کند.

این نهاد اقتصادی درباره اینکه به نظر نمی‌رسد سازمان‌های جهانی و دولت‌ها در موضع مردم باشند، ابراز نگرانی کرده است.

این مشکلات در وبلاگ دیوید لیپتون، معاون مدیر صندوق بین‌المللی پول مطرح شده‌اند.

به گزارش روزنامه دیلی میل، او دراین مطلب نوشته است: دولت‌ها وجهه خود را در جنبه‌های بسیاری از دست داده اند که گواه آن آشفتگی‌هایی هستند که در نتیجه انتخابات اخیر در کشورهای زیادی بروز کرده‌اند.

لیپتون اظهار کرد، این خشم استفاده از پول مالیات‌دهندگان برای تحکیم بانک‌ها در جریان بحران اقتصادی آینده را بسیار دشوارتر می‌کند.

او همچنین هشدار داد، در صورت بروز رکود اقتصادی دیگری در آینده، کارگران عادی کسب‌وکارهای کوچک آسیب می‌بینند و دولت‌ها برای حمایت اقتصادی از این افراد تحت فشار مالی زیادی قرار خواهند گرفت و این امر می‌تواند بدهی‌های بخش دولتی را به طرز خطرناکی افزایش دهد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

ادامه اعتراضات بی‌سابقه ضددولتی در چین / نصب موانع خیابانی در مسیر اعتراضات در شانگهای / دانشجویان در پکن در مخالفت با سانسور، کاغذهای خالی در دست گرفتند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از بی بی سی، اعتراضات در این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.